Skip to content

نحوه پرداخت بورسیه به دانش آموزان چگونه است؟

نحوه پرداخت بورسیه به دانش‌آموزان

امروزه بسیاری از کودکان مستعد وجود دارند که به‌دلیل مشکلات مالی قادر به ادامه تحصیل نیستند و با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. به‌همین علت موسسات خیریه برای کمک به این بچه‌ها پرداخت بورسیه برای دانش‌آموزان را در برنامه‌های حمایتی خود قرار می‌دهند. ما در موسسه خیریه “به مهربانی” نیز در این زمینه طرح‌های حمایتی ارزشمندی را به نیازمندان ارائه می‌دهیم. در ادامه این مطلب قصد داریم تا بیشتر با نحوه پرداخت بورسیه به دانش آموزان آشنایی پیدا کنیم؛ پس حتماً با ما همراه باشید.

مبلغ بورسیه دانش‌آموزان چگونه به‌دست آن‌ها می‌رسد؟

در حال حاضر بورسیه‌های دانش‌آموزی به شکل‌های مختلفی ارائه می‌شوند که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت است. بورسیه یا Scholarship یک کمک مالی محسوب می‌شود که بخش زیادی از هزینه‌های تحصیل را پوشش خواهد داد. ممکن است که این بورسیه به‌صورت پوشش هزینه‌های تحصیل باشد. موسسه خیریه سعی می‌کند که لوازم تحریر را برای دانش‌آموزان تهیه کند که یک کمک عالی محسوب می‌شود. موسسه “به مهربانی” ترجیح می‌دهد که بورسیه برای دانش‌آموزان را به‌صورت نقدی پرداخت کند. بنابراین هر دانش‌آموز می‌تواند بر اساس نوع نیاز خود خریدش را انجام دهد و از این نظر محدودیتی به‌وجود نخواهد آمد.

بخوانید درباره: بورسیه دانش‌آموزی در خیریه‌ها به چه معناست؟

پرداخت نقدی بورسیه همچنین انگیزه بیشتری را در فرد به‌وجود می‌آورد تا آموزش‌های خود را بهتر ادامه دهد. البته در برخی از بازه‌های زمانی نیز کمپین‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود. به‌طور قطع ترکیب این دو روش می‌تواند مزایای زیادی برای دانش‌آموزان نیازمند داشته باشد که نباید از آن غافل شد. در حال حاضر موسسه “به مهربانی” یک شماره حساب بانکی از دانش‌آموز دریافت می‌کند و واریزها به این حساب صورت می‌گیرد. فراموش نکنید که برداشت تا زمان رسیدن به سن قانونی توسط ولی انجام می‌شود.

مبلغ بورسیه دانش آموزان

اگر کودک تحت حمایت، وضعیت تحصیلی مناسبی نداشته باشد، آیا حمایت قطع می‌شود؟

بسیاری از افرادی که در موسسه “به مهربانی” بورسیه می‌شوند، درباره قطع حمایت در هنگام کسب نمرات ضعیف نگرانی دارند. موسسه ما بورسیه برای دانش‌آموزان را در شرایط خاصی انجام می‌دهد که باید حتماً به جزئیات آن توجه کرد. برای هر کدام از مقاطع تحصیلی شرط معدل قرار داده شده است که فرد باید شرایط لازم را برای این موضوع داشته باشد. بهتر است بدانید که معدل فرد به‌طور مستقیم با میزان بورسیه در ارتباط است. چنانچه یکی از کودکان تحت پوشش به حداقل معدل مدنظر خیریه نرسد، بلافاصله حمایت مالی و بورسیه قطع نمی‌شود.

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که مددکار “به مهربانی” پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد تا متوجه علت مشکل شود. چنانچه مسئله‌ای سبب بروز افت تحصیلی شده باشد، سعی می‌شود که این مشکل از بین برود. از طرفی موسسه یک ترم به دانش‌آموز فرصت می‌دهد تا اشتباه خود را جبران کند. اگر باز هم فرد نتواند مشکل کاهش معدل را در ترم بعد حل کند، اعضای هیئت مدیره مدرسه درباره ادامه یا قطع بورسیه تصمیم‌گیری خواهند کرد.

آیا دانش‌آموز مورد حمایت برای حامی مشخص می‌شود؟

پرداخت بورسیه به دانش‌آموزان مستعدی که هیچ حامی ندارند بسیار حائز اهمیت است. در حال حاضر تعداد زیادی از خیرین به‌عنوان حامی، بورسیه برای دانش‌آموزان را با بهترین شرایط انجام می‌دهند. بسیاری از حامیان دوست دارند که دانش‌آموز مورد حمایت را بشناسند و درباره او بدانند. در چنین شرایطی شخص حامی می‌تواند که به سامانه آنلاین “به مهربانی” مراجعه کند. خوشبختانه در این سامانه اطلاعاتی همچون زندگی‌نامه کلی دانش‌آموز و وضعیت زندگی وی به حامی داده خواهد شد. این کار سبب می‌شود تا خیرین نیز انگیزه بیشتری در کمک‌های خود داشته باشند. زمانی که شما وارد این سامانه شوید، لیستی از کودکانی خواهید دید که هنوز برای بورسیه آن‌ها اقدام جدی صورت نگرفته است.

بخوانید درباره: فرق همدلی و همدردی به زبان ساده و کاربردی

این کودکان، نیازمند کمک‌های خیرین هستند و در این مورد درخواست‌های زیادی را مطرح می‌کنند. چنانچه یک حامی توان مالی بالایی داشته باشد می‌تواند چندین دانش‌آموز را تحت پوشش قرار دهد تا بتوانند تحصیل خوبی را پشت سر بگذارند. موسسه “به مهربانی” با کمک خیرین عزیز توانسته است که صدها دانش‌آموز را در سراسر کشور بورسیه کند. به‌همین علت شما هم می‌توانید که در این طرح ارزشمند شرکت کرده و حامی دانش‌آموزان مستعد شوید.

دانش‌آموز مورد حمایت

نحوه نظارت بر روند درس خواندن و ادامه تحصیل دانش آموزان بورسیه شده

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که فقط بورسیه کردن دانش‌آموزان مشکل آنان را حل می‌کند. حقیقت امر این است که بسیاری از کودکان بورسیه شده دارای مشکلات خانوادگی جدی هستند. به‌همین علت این احتمال وجود دارد که در مسیر تحصیل خود نیز با چالش‌های زیادی روبرو شوند. برای این‌که بتوان این مشکلات و معضلات را شناسایی کرد، بهتر است که یک روند نظارتی روی درس خواندن دانش‌آموزان وجود داشته باشد. خوشبختانه موسسه “به مهربانی” برنامه ویژه‌ای برای نظارت بر دانش‌آموزان بورسیه شده دارد.

این نظارت‌ها به‌طور مستمر صورت می‌گیرد تا در صورت بروز مشکل در اولین فرصت ممکن رفع شود. وظیفه پیگیری و نظارت بر عهده مددکاران خانمی است که دارای مدرک تحصیلی مرتبط با امور فرهنگی هستند. به‌همین علت این مددکاران با یک برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای شرایط دانش‌آموزان را پیگیری می‌کنند تا به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنند. همچنین مددکاران امور خانوادگی کودکان را در نظر می‌گیرند تا مشکلی از این بابت به‌وجود نیاید.

چگونه میتوان دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست را بورسیه تحصیلی کرد؟

امروزه روش‌های زیادی برای بورسیه تحصیلی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. متاسفانه بسیاری از دانش‌آموزان مستعد و تلاشگر به‌دلیل نداشتن امکانات مناسب و فقر ترک تحصیل می‌کنند. مسلماً چنین وضعیتی سبب می‌شود که فرد فرصت‌های بسیار زیادی را از دست بدهد و از تحصیل باز بماند. به‌همین علت موسسه خیریه “به مهربانی” ارائه بورسیه تحصیلی را به نیازمندان بااستعداد آغاز کرده است.

بخوانید درباره: ضرورت کمک به نیازمندان چیست؟

اگر شما هم دوست دارید که برای این کودکان نقش حامی را داشته باشید، بهتر است که با کمک موسسه “به مهربانی” این کار را انجام دهید. در این مجموعه شناسایی کودکان توانمند و بااستعداد انجام شده است که در حال حاضر نیازمند یاری گرم شما هستند. شما می‌توانید در سایت ما با این کودکان آشنایی مختصری پیدا کنید و به‌عنوان حامی، آن‌ها را بورسیه کنید. خوشبختانه شما این فرصت را دارید که فعالیت‌های تحصیلی کودک مورد حمایت خود را به‌صورت ویژه بررسی کنید.

امکان دیدار حامی و دانش آموز در موسسه به مهربانی

بسیاری از حامیان و خیرین عزیز دوست دارند که از نزدیک با دانش‌آموزان خود ارتباط گرفته و شخصاً شرایط آن‌ها را پیگیر شوند. خوشبختانه موسسه “به مهربانی” این شرایط را فراهم کرده است، البته برای این کار باید در ابتدا هماهنگی‌های لازم با مسئولان خیریه انجام شود. در صورتی که مورد خاصی وجود نداشته باشد، جلسه ملاقات در داخل شعبه خیریه برگزار می‌شود. قطعاً پیگیری حضوری نیز می‌تواند انگیزه دانش‌آموز را برای رشد چند برابر کند. بسیاری از دانش‌آموزان نیز دوست دارند حامیان خود را از نزدیک ببینند و با آن‌ها آشنا شوند. مطمئناً این ملاقات‌ها می‌تواند تاثیرات مثبتی روی آینده کودکان داشته باشد.

دانش‌آموزان بورسیه شده

نحوه اطلاع‌رسانی فعالیت‌ های دانش آموزان بورسیه شده

برای این‌که حامیان بتوانند از نحوه عملکرد شخص بورسیه شده اطلاع پیدا کنند، شرایط مناسبی از طرف موسسه تعیین شده است. موسسه سعی می‌کند که تمامی اقدامات انجام شده را روی سایت با جزئیات کامل و دقیق منتشر کند تا همه افراد قادر به مشاهده آن‌ها باشند. همچنین حامیان می‌توانند به اطلاعات دیگری همچون کارنامه دانش‌آموز و مبالغ واریزی به حساب دانش‌آموز دسترسی داشته باشند. تمامی این داده‌ها روی پنل حامی در نرم‌افزار قرار می‌گیرد تا کل وضعیت را بررسی کنند. همچنین در هر ماه گزارشی نیز از طریق ایمیل و پیامک به حامی ارسال می‌شود که در جریان کل روند قرار بگیرد.

مبلغ پرداخت بورسیه به دانش آموزان چقدر است؟

مبلغ بورسیه بر اساس عوامل مختلفی همچون مقطع تحصیلی، رشته و شرایط دانش‌آموز مشخص می‌شود. قطعاً دانش‌آموزی که در فقر مطلق به‌سر می‌برد نیاز به کمک بیشتری خواهد داشت. همچنین مواردی همچون امتیازات و معدل نیز بر میزان مبلغ بورسیه اثرگذار است. اگر شما لیست دانش‌آموزان را ببینید، متوجه خواهید شد که مبلغ هر کدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. به‌همین علت شما می‌توانید که بر اساس شرایط خود بورسیه یک یا چند نفر را انجام دهید. خوشبختانه امکان پرداخت بخشی از هزینه بورسیه نیز برای شما وجود دارد. بنابراین از این جهت جای هیچ نگرانی وجود ندارد. به‌طور کلی هر چقدر که مقطع تحصیلی فرد بالاتر باشد، مبلغ بورسیه نیز بیشتر خواهد شد.

سخن پایانی به مهربانی

بورسیه برای دانش‌آموزان مستعد و نیازمند بسیار چاره‌ساز است و خطر ترک تحصیل را از آنان دور می‌کنند. بسیاری از کودکان بااستعداد وجود دارند که به‌خاطر محرومیت و فقر از تحصیل محروم می‌شوند. به‌همین علت خیریه “به مهربانی” تلاش می‌کند تا با بورسیه کردن این افراد آینده روشنی را برای آن‌ها رقم بزند. چنانچه اگر شما هم بخواهید قطعاً می‌توانید به‌عنوان حامی به کمک این کودکان بشتابید. همچنین اگر کودک نیازمند مستعدی را می‌شناسید حتماً او را معرفی کنید.

بخوانید درباره: چرا خیریه‌ها در جامعه مهم هستند؟

لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. از اینکه با دقت تمام در این مطلب ما را همراهی کردید، از شما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که دنیا به مهربانی شما نیاز دارد.