Skip to content

سوالات متداول

نظرات خود را (اعم از سوال، انتقاد، پیشنهاد، شکایت، یا تقدیر و تشکر) می‌توانید از طریق صفحه انتقادات و پیشنهادات (ورود به فرم) یا صفحه تماس با ما (ورود به فرم) ارسال کنید.

همکاران ما در اسرع وقت، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

در مفادِ منشور دوازده‌گانه، دارالاکرام موسسه‌ای غیراقتصادی، غیرانتفاعی، غیردولتی، غیرسیاسی و فرامذهبی معرفی شده است تا تحت هیچ شرایطی از اهداف خود دور نشود و از آرمان‌های خود عدول نکند. ضمن آنکه همه‌ی فعالیت‌های فوق از متولیان رسمی در جامعه برخوردار است و ضرورتی ندارد تا موسسه‌ای خیریه در آن زمینه‌ها فعالیت کند. بنابراین یکی از افتخارات دارالاکرام از ابتدای تاسیس تاکنون، پایبندی به این اصول بوده، هست و خواهد بود. شاید بتوان گفت، نحوه‌ی عملکرد موسسه، طی نزدیک به دو دهه، خود بهترین گواه بر این مدعاست.

دانش‌آموزانِ فاقد سرپرست موثری که از طریق سامانه‌ی به مهربانی به ما معرفی می‌شوند مورد مطالعه و بررسی بیشتر قرار می‌گیرند و در صورت دارا بودن شرایط اولیه‌ی عضویت در خانه‌ی کرامت، پرونده‌ی اولیه‌ برای آنها تشکیل می‌شود و با مطالعات میدانی از سوی مددکاران مجرب، بدون فاش شدن هویت خانوادگی و با حفظ کرامت، در انتظار دریافت بورسیه قرار می‌گیرند تا نیکوکاران داوطلبانه، پرداخت کل یا بخشی از بورسیه ماهانه‌ی تحصیلی آنها را بر عهده بگیرند.

دارالاکرام با 25 شعبه در بیش از 100 شهر فعالیت می‌کند و از دانش‌آموزان مستعد فاقد سرپرست موثر در سطح ملی حمایت می‌کند. طی سال‌های گذشته، کودکان و نوجوانان بسیاری از تهران و مناطق و شهرهای اطراف مورد حمایت قرار گرفته‌اند، از محمدشهر و ماهدشت تا اسلامشهر و رباط کریم. با توجه به راه‌اندازی سامانه به مهربانی به عنوان بستر یکپارچه‌ای برای ارائه‌ی خدمات به دانش‌آموزان مناطق مختلف کشور، امکان معرفی و دریافت خدمات برای دانش‌آموزان از مرزهای جنوب تا شمال و از شرق تا غرب کشور به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان، فراهم شده است.

دارالاکرام نهادی کاملا غیردولتی است و با هیچ مرکز دولتی ارتباط سازمانی ندارد و کاملا مستقل فعالیت می‌کند. شناسایی کودکان از طریق همیاران بومی انجام می‌شود و موسسه، در صورت لزوم، برای شناخت بیشتر درباره‌ی خانواده‌های بورسیه با این افراد ارتباط برقرار می‌کند.

به کمک‌‎هزینه تحصیلی بورسیه گفته می‌شود و به دانش‌آموزان فاقد سرپرست موثری تعلق می‌گیرد که مشکلات اقتصادی مانع از ادامه تحصیل آنان شده و ترک تحصیل کرده‌اند. مبلغ بورسیه متغیری است متاثر از پایه تحصیلی، معدل و دستاوردهای دانش‌آموز. علاوه بر بورسیه، خدمات آموزشی؛ فرهنگی؛ بهداشتی؛ معیشتی و کارآفرینی به دانش‌آموز و خانواده‌ی او ارائه می‌شود.

دانش‌آموزان از مقطع پیش‌دبستانی می‌توانند بورسیه بگیرند. ملاک اصلی تحصیل است. دانش‌آموزان در مقاطع پیش‌دبستانی، دبستان، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه در صورتی که واجد شرایط باشند، می‌توانند بورسیه شوند. کودکان زیر 6 سال بورسیه نخواهند شد.

پس از اینکه حمایت از دانش‌آموزی را به عهده گرفتید، عکس او برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

بله، در صورتی که بخواهید دانش آموز انتخابی خود را تغییر دهید باید ابتدا انصراف از پرداخت دانش آموز قبلی را اعلام و سپس دانش آموز دیگری را طبق روال انتخاب نمایید.

در صورت نبودِ امکان واریز وجه به صورت آنلاین، می‌توانید با مراجعه به بانک و از طریق عابربانک، به واریز وجه به حساب موسسه اقدام و مشخصات سند پرداخت را در نرم‌افزار ثبت کنید.

از طریق هماهنگی قبلیِ با مسئولین، ملاقات حضوری در محل شعبه با دانش‌آموز امکان‌پذیر است. هنگامی که حامی حمایت از دانش‌آموزی را می‌پذیرد، موسسه شرایطی فراهم می‌کند تا حامی بتواند ضمن رعایت ضوابط، با دانش‌آموز دیدار کند.

خیر. هیچ‌ محدودیتی در انتخاب شهر یا استان مورد نظر خود ندارید و می‌توانید دانش‌آموز یا دانش‌آموزان مورد نظر خود را از هر نطقه‌ی کشور انتخاب و حمایت کنید.