ردکردن این

سیستم مدیریت کیفیت

همواره برای مقایسه‌ی کارکرد سازمان‌ها و بررسی میزان پیشرفت آنها در رعایت کیفیت و جلب رضایت مخاطبان، وجود استانداردها و مقیاس‌هایی ضروریست که بتوان بر اساس آنها مقایسه‌ی صحیح‌تر و موثرتری انجام داد. ISO 9001 یکی از استانداردهای شاخص و معتبر است که به این منظور تدوین شده است.

اهمیت گواهینامه استاندارد

در صورتی که یک سازمان یا شرکت موفق به کسب گواهینامه استاندارد شود، از مزایای آن نیز بر عملکردهای خود بهره می‌گیرد.

ISO10004 استانداردی جهانیست که هر سازمان با اخذ آن می‌تواند به طور سیستماتیک فعالیت کند و از آسیب‌های ناشی از مدیریت سنتی دور شود و بر اساس هشت اصل مدیریت کیفی (مشتری‌مداری- رهبری- دخیل کردن کارکنان- رویکرد فرایندی- رویکرد سیستمی- بهبود مستمر- تصمیم‌گیری‌های واقعی و روابط تامین‌کننده دوجانبه) فعالیت کند.

دریافت گواهینامه سیستم مدیریت و تضمین کیفیت از سوی دارالاکرام

موسسه دارالاکرام در آستانه فصل شکوفایی، با درک اهمیت این موضوع و قرار گرفتن در مسیر ساختار تشکیلاتی، با پیاده سازی نظام پیشنهادها و فرآیند های سازمانی موفق به کسب گواهینامه ISO 9001:2015  گردید و در زمره معدود سازمان هایی قرار دارد که با توجه به حوزه فعالیت خود از این مزیت بهره مند گردیده است.

استاندارد ISO10002:2014

(سیستم مدیریت کیفیت – رسیدگی به شکایات مشتریان)

استاندارد ISO10002 راهنمایی برای رسیدگی به شکایات مشتریانِ سازمان‌ها درخصوص محصولات یا خدمات آنهاست. هدف اصلی استاندارد ISO 10002 تامین رضایت مشتریان از طریق رفع شکایات و نارضایتی آنان و ایجاد رضایت مجدد، به حداقل رساندن نارضایتی‌ها و شناخت و بررسی نقاط ضعف ساختار و فرآیند شرکت است.

مزایای پیاده‌سازی استاندارد ISO10002 :

یکی از بزرگترین دستاوردهای پیاده‌سازی استاندارد ISO 10002 دریافت عدم انطباق‌هایی است که از دید سازمان مخفی مانده اما از سوی مشتری دیده شده است. شکایات و انتقادات مشتریان گاهی از دید سازمان‌ها مخفی می‌ماند و ISO 10002 همچون یک سازمان کنترل کیفیت قوی، عدم انطباق‌های موجود را شناسایی و اطلاع‌رسانی می‌کند.

اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت

رسیدگی به شکایات مشتریان از سوی دارالاکرام

دارالاکرام با قرار گرفتن در مسیر ساختار تشکیلاتی، با پیاده‌سازی نظام پیشنهادها و فرآیندهای سازمانی، موفق به کسب گواهینامه ISO 10002:2014 شده است.

ISO10004:2012

سیستم مدیریت کیفیت – سنجش رضایت مشتریان

استاندارد ISO 10004 (سنجش رضایت مشتریان) از طریق توجه به انتظارات و نیازمندی‌های مشتریان تعیین می‌شود. یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای تأمین انتظارات مشتریان و نیز تعیین میزان برآورده شدن خواسته‌های آنان، سنجش میزان رضایت آنان است. اندازه‌گیری رضایت مشتریان (ISO10004) می‌تواند ابزاری برای ارزیابی عملکرد کلی سازمان نیز باشد.

ISO10004 استانداردی است که الزامات سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان را بیان می‌کند.

یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای پیاده‌سازی ISO 10004 دریافت عدم انطباق‌هایی است که از دید سازمان مخفی مانده اما از سوی مشتری دیده شده است. در واقع ISO 10004 همچون یک سازمان کنترل کیفیت قوی، عدم انطباق‌های موجود را شناسایی و اطلاع‌رسانی می‌کند.