Skip to content

درباره دارالاکرام

ما که هستیم؟

ما، به عنوان یک موسسه‌ی خیریه‌ و مردم‌نهاد، در تلاشیم تا با حفظ کرامتِ انسانی و فارغ از مذهب، نژاد، ملیت و قومیت و با اتکای کامل به کمک‌های مردمی از تحصیل کودکان و نوجوانانی حمایت کنیم که فاقد سرپرست موثرند و به علت شرایط نامناسب اقتصادی، از ادامه‌ی تحصیل بازمانده‌اند.

در همین راستا، دارالاکرام حمایت همه‌جانبه (آموزشی و تحصیلی؛ بهداشتی و درمانی؛ معیشتی؛ مددکاری و روانشناسی و اشتغال و کارآفرینی) از دانش‌آموزان بورسیه شده را با رعایت اصل احترام به کرامت ذاتی انسانی، سرلوحه کار خویش قرار داده است و در جهت ارتقای سطح علم و دانش و فرهنگ کودکان و نوجوانان ایران پهناور با حمایت و همراهی مردم عزیز فعالیت می‌کند.

(خدمات پنج‌گانه)

چه خدماتی ارائه می‌دهیم؟

آموزشی و تحصیلی

فعالیت اصلی ما فراهم کردن زمینه‌‌های تحصیلی و آموزشی برای کودکان و نوجوانان بورسیه‌شده دارالاکرام است. برای تحقق چنین هدفی خدمات دیگری نیز به دانش‌‌آموزان ارائه می‌شود. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که اعطای بورسیه تحصیلی به دانش‌آموزان از دوره ابتدایی تا اخذ دیپلم، بر اساس ارزشیابی تحصیلی و میزان مشارکت دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان در برنامه‌ها، اردوها، کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی‌ایست که دارالاکرام برگزار می‌کند.

معیشتی

تهیه‌ی کالاهای مورد نیاز و اساسی برای دانش‌آموز و خانواده‌ی او یکی دیگر از خدماتیست که دارالاکرام ارائه می‌دهد.

مددکاری و روانشناسی

درک و رفع مشکلات دانش‌آموزان با حضور مددکاران و روانشناسان و تشکیل پرونده‌های روانشناسی بالینی، تربیتی و آموزشی از دیگر خدمات دارالاکرام است.

بهداشتی و درمانی

دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان در بدو ورود به دارالاکرام از سوی پزشکان و دندانپزشکان متخصص مورد معاینه و آزمایشات کامل قرار می‌گیرند؛ سپس به صورت سالانه بر اساس گزارش مددکار به پزشک متخصص ارجاع داده می‌شوند.

اشتغال و کارآفرینی

یکی از اقدامات مهم در دارالاکرام کمک به اشتغال سرپرست دانش‌آموز و خودِ دانش‌آموز (پس از پایان دوره تحصیل) از طریق آموزش مهارت‌های فنی است.

ما چگونه کار می‌کنیم ؟

پس از طی یک فرآیند 6 مرحله‌ای، به منظور بررسی وضعیت دانش‌آموزِ واجد شرایط، بورسیه تحصیلی برای وی صادر می‌شود.

بورسیه کمک هزینه‌ی تحصیلی است که ماهانه به طور منظم به حساب دانش‌آموزان واریز می‌شود. حامیان در دارالاکرام تامین‌کننده‌‌ی این وجوه واریزی هستند.

معرفی دانش‌آموز واجـد شـرایــط در سامانه آنلاین «به مهربانی»

آغاز فرآیند بررسی شرایط دانش‌آموز

1. مرحله نخست

ورود همیاران معتمد یا کارشناسان شعب برای شناسایی، تایید، ثبت و تشکیل پرونده در سامانه به مهربانی

2. مرحله دوم

بررسی پرونده از سوی کمیته تصویب

3. مرحله سوم

تخصیص مددکار

4. مرحله چهارم

انعقاد قرارداد بورسیه

5. مرحله پنجم

جذب حامی و ورود دانش‌آموز به چرخه‌‌ی بورسیه

6. مرحله ششم

ورود بانی و اعضای دارالاکرام برای ارائه‌ی خدمات باکیفیت و استاندارد به دانش‌آموزان

جهت آشنایی بیشتر با فعالیت‌ها و نحوه‌ی کار موسسه کاتالوگ دارالاکرام را مطالعه کنید.

زمین برای بقای خود به اندیشه‌ها و اراده‌های راسخ نیاز دارد.

در چه نقطه‌ای هستیم و می‌خواهیم به کجا برسیم؟

تاکنون توانسته‌ایم بیش از 8000 دانش‌آموز را از طریق 25 شعبه در بیشتر از 100 شهر شناسایی، جذب و به ایشان بورسیه تحصیلی و خدمات پنج‌گانه اعطا کنیم.

هدف ما بهره‌مندی تمام کودکان و نوجوانان از خدمات آموزش و پرورش، مددکاری اجتماعی و روانشناسی فارغ از شرایط نامناسب اقتصادی یا نداشتن سرپرست موثر با در نظر گرفتن سه اصل خرد، مهربانی و کرامت است.

سهم شما از مهربانی در دارالاکرام چیست؟

شما می‌توانید در سامانه آنلاین به مهربانی ثبت‌نام کنید و حمایت یک یا چند دانش‌آموز را بر عهده بگیرید و یا اینکه به عنوان بانی، مبلغی دلخواه را جهت پشتیبانی از فعالیت‌های موسسه و شرکت در کمپین‌های مختلف پرداخت کنید.

پرداخت آنلاین

پرداخت از
طریق موبایل

پرداخت از طریق
شماره کارت

شماره حساب: 325-8100-10484636-1

نحوه عضویت در موسسه