برگزاری جلسه مشاوره آموزشی برای دانش آموزان کنکوری

پیرو برگزاری جلسات مشاوره در زمینه های مختلف، یک جلسه مشاوره آموزشی ـ انگیزشی برای دانش آموزان کنکوری به صورت حضوری (با تعداد محدود) برگزار شد.


مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی برای کنکور سال 94 دانش آموزان

اولین جلسه مشاوره و برنامه ریزی درسی برای کنکور 94 در شعبه مشهد دارالاکرام برگزار شد. این کارگاه با هدف آمادگی دانش آموزان بورسیه برای کنکور 94 به صورت مستمر تا زمان کنکور ادامه خواهد داشت.

به گزارش واحد آموزش شعبه مشهد، این جلسه باحضور یکی از همیاران موسسه، جناب آقای شریعتی پور، کارشناس ارشد مشاوره برگزار شد که وی در ابتدا تاکید بر لزوم برنامه ریزی و زمانبندی ابتدایی برای مطالعه در ایام تابستان داشتند. ایشان برای آغاز برنامه ریزی کنکور، داشتن انگیزه، باور و پذیرش خود را از اصول اولیه دانستند و عنوان داشتند هیچ ناممکنی وجود ندارد و می توان با تلاش مداوم به نتیجه دلخواه رسید.

در پایان جلسه جداولی برای تابستان و چگونگی برنامه ریزی به دانش آموزان ارائه و مقرر شد در جلسه بعد این جداول بررسی و مشکلات احتمالی رفع گردد.شایان ذکر است این جلسات مشاوره برای دانش آموزان بورسیه کنکوری، ماهی یکبار برگزار خواهد شد و بررسی مشکلات موجود بر سر راه کنکوری ها و همچنین نحوه مطالعه صحیح و مفید ارائه خواهد شد.


جلسات مشاوره کنکور

بدلیل افزایش تعداد دانش آموزان کنکوری تحت پوشش دارالاکرام و ضرورت رسیدگی مستمر به وضعیت تحصیلی آنها، جلسات مشاوره آموزشی در موسسه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شعبه مشهد، جلسات مشاوره تحصیلی به صورت مستمر در فصل تابستان هر سه هفته یکبار و از ماه مهر به صورت ماهانه در موسسه برگزار می شود و تا امتحانات کنکور ادامه خواهد یافت که یکی از کارشناسان مشاوره جناب آقای شریعت پور مشاوره می دهند.

موضوعات مورد بحث در این جلسات عبارتست از: نحوه صحیح مطالعه، خلاصه نویسی، بررسی آزمون های آزمایشی، نحوه مطالعه در ایام امتحانات و هدف­گذاری برای آزمون ها یا ساعت مطالعه پیگیری و بررسی می شود.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان در رشته های مختلف ریاضی، تجربی، انسانی و سوم طراحی دوخت و حسابداری حضور دارند.


جلسات مشاوره فردی (بازی درمانی) برای دانش آموزان زیر 13 سال

یکی از فعالیت های عمده واحد فرهنگی دارالاکرام، برگزاری جلسات مشاوره فردی و بالینی برای دانش آموزان و خانواده های آنهاست که به کمک این جلسات میتوان ضمن کمک به وضعیت روحی این خانواده ها با جهت دهی آنها در مسیر صحیح از ضربه های بیشتر بر پیکره این خانواده ها کاست.

به گزارش روابط عمومی شعبه مشهد، نرگس یکی از دانش آموزان دارالاکرام شعبه مشهد که بخاطر فوت پدر و مشکلات اقتصادی بسیار گوشه نشین و افسرده است نمونه ای می باشد که واحد بهداشت و درمان به کمک این جلسات در خصوص رفع مشکل او اقدام نموده است.

لازم به ذکر است این جلسات هفته ای یکبار در محل موسسه با حضور روانشناس و نرگس برگزار می شود و تا کنون نتایج بسیار قابل توجهی به دست آمده است.


مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان جهت انتخاب رشته در مقطع دبیرستان

با توجه به اهمیت انتخاب رشته مناسب در سال اول دبیرستان، واحد آموزش شعبه مشهد بر آن شد تا جلسه ای تحت عنوان انتخاب رشته برای آشنایی دانش آموزان این مقطع برگزار نموده و با ارائه اطلاعات صحیح در این زمینه و انتخابی آگاهانه در آینده به مراحل پیشرفت برسند.

جناب آقای رزازان (کارشناس مشاوره و امور تربیتی)، یکی از همیاران آموزشی دارالاکرام که از مشاوران آموزش و پرورش بوده اند، با سعه صدر و به صورت کامل و تفصیلی در مورد یک انتخاب صحیح و حساب شده برای دانش آموزان توضیحاتی ارائه دادند و همچنین در ادامه صحبتهایشان تاکید داشتند که برای انتخاب یک رشته مناسب باید سه ملاک علاقه، استعداد و اشتغال در نظر گرفته شود.

آقای رزازان جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان، در مورد شاخه های تحصیلی نظری، فنی و حرفه ای، کار و دانش و هنر توضیحاتی ارائه نمودند تا در آینده به درستی راه ادامه تحصیل خود را براساس علاقه پیدا کنند و در پایان به سوالات دانش آموزان پاسخ دادند.


جلسه مشاوره تحصیلی در سطح دانش آموزان دبیرستانی

به گزارش كميته فرهنگي- آموزشي دارالاكرام شعبه مشهد، روز پنجشنبه، مورخ 92/04/06، جلسه مشاوره تحصیلی، جهت انتخاب رشته توسط دانش آموزان دبيرستانی در محل موسسه شعبه مشهد و با حضور خانم پور جواد (فوق ليسانس علوم تربيتي و مشاور امور تحصيلي) برگزار گرديد.

در این جلسه رشته هاي نظري، فني حرفه اي و كاردانش معرفی گردید تا دانش آموزان بتوانند با آگاهي بيشتري نسبت به آينده خود تصميم گيري كنند.

پس از انجام تست شخصيت( برونگرا – درونگرا) توسط خانم پورجواد، ایشان به ارائه توضیحات کامل درخصوص كارنامه هدايت تحصيلي پرداخته و پكيج آشنایی با رشته هاي نظري، فني حرفه اي و كاردانش را به حضار ارائه نمودند. در انتها نیز ایشان مطالبی را درباب نحوه انتخاب رشته هاي دانشگاهي حاصل از ادامه تحصیل در سه رشته فنی حرفه ای، نظری و کار و دانش عنوان کردند.


برگزاری کارگاه مشاوره تحصیلی ویژه دانش آموزان مشروط

به گزارش روابط عمومی شعبه مشهد، 21 فروردین ماه 1393، کارگاه مشاوره تحصیلی برای گروهی از دانش آموزان بورسیه مشروطی برگزار شد. در این نشست، سرکارخانم مختار بختیار (یکی از دبیران با تجربه ادبیات فارسی آموزش و پرورش) حضور داشتند و در مورد مسائل مختلف با دانش آموزان صحبت نمودند که به صورت اختصار، شامل موارد زیر می گردد.

  1. اهمیت ادامه تحصیل و تاثیر آن در آینده افراد
  2. آموزش شیوه های صحیح مطالعه موثر
  3. آموزش قرائت صحیح متون ادبی فارسی و دقت در نحوه مطالعه آنها
  4. اتمام حجت با دانش آموزان مشروطی
  5. توجه به بهداشت فردی و اشاره به روز جهانی بهداشت

در پایان برنامه نیز، ضمن پذیرایی از حاضرین، بسته های بهداشتی (خمیر دندان و مسواک) که توسط بانی و به مناسبت روز بهداشت جهانی تهیه شده بود، میان دانش آموزان توزیع شد.


برگزاری سلسله جلسات مشاوره گروهی با موضوع بلوغ برای دختران

روز پنجشنبه مورخ 92.7.4، در ادامه سلسله جلسات مشاوره، کارگاه مشاوره با موضوع بلوغ برای دختران بالای 12 سال برگزار شد. در این جلسه خانم فرقانی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، مباحث بلوغ جسمی، تغییرات خلقی این دوران، نحوه ارتباط با جنس مخالف و مسائل و مشکلات روز اجتماع را برای دختران حاضر با مضامین جدید و به طور گسترده مطرح نمودند. کارگاه با بحث و تبادل نظر پیرامون موارد طرح شده پایان یافت.


اولين جلسه کارگاه مشاوره گروه درمانی

به گزارش كميته مددكاري موسسه دارالاكرام – شعبه مشهد، اولين جلسه کارگاه مشاوره گروه درماني، در تاريخ 92/02/16، با موضوع پرخاشگري فرزندان در محل موسسه و با حضور مشاور و هميار موسسه سركار خانم پورجواد و تعدادي از مادران برگزار شد.

هدف از برگزاري اين کارگاه، ارائه مشاوره اخلاقي و راه كارهاي مقابله با ناهنجاري هاي اخلاقي بود، تا مادران بتوانند با استفاده از اين راهكارها، در کنترل رفتارهای خود و فرزندانشان موثر عمل نمایند.لازم به توضيح است اين کارگاه به طور مداوم و به مرور براي تمام مادران برگزار خواهد شد.


جلسه مشاوره تحصیلی حضوری برای انتخاب رشته 12 نفر از دانش‌آموزان نهم در شعبه مشهد برگزار شد. در این جلسه ضمن معرفی کامل شاخه‌های نظری، کاردانش و فنی و حرفه‌ای، به تبیین تفاوت اساسی بین رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای و ادامه تحصیل در این دو شاخه پرداخته شد و مواردی از قبیل رشته‌های شناور، رشته‌های بورسیه‌دار بررسی شدند.

در انتها درباره اصول اساسی انتخاب رشته تحصیلی مانند علاقه، استعداد و امکان اشتغال به تفصیل بحث شد و ابهامات و سوالات دانش‌آموزان پاسخ داده شد.

جلسه مشاوره حضوری برای دانش‌آموزان نهم با موضوع انتخاب رشته

همراه ما باشید:

https://yek.link/bemehrbani.mashhad

شماره تماس شعبه مشهد:
☎️05132291075-6

روابط عمومی موسسه دارالاکرام ـ شعبه مشهد