شعبه ی قم :

درمان دانش آموز شعبه قم

به نقل از روابط عمومی شعبه قم، پس از ارجاع بیماری عفونت لثه یکی از دانش آموزان توسط مددکار، واحد بهداشت و درمان پیگیری های لازم را انجام داده و ایشان در 14 تیرماه به دندانپزشک معرفی شد. درحال حاضر 2 دندان ستایش کشیده شده و درمان عصب کشی دندان های وی نیز ادامه دارد.

لازم به ذکر است کلیه هزینه های درمانی دانش آموز بصورت رایگان و به همت یکی از بانیان انجام شده است.


درمان دانش آموزان

پرسنل شعبه تازه تاسیس موسسه فرهنگی دارالاکرام در شهر مقدس قم، در ابتدای کار تمام تلاش خود را معطوف به جذب همیار، حامی و امکانات نموده است تا به نحو احسنت بتواند دانش آموزان بورسیه خود را در تمامی حوزه ها حمایت کند.

به گزارش روابط عمومی شعبه قم، واحد بهداشت و درمان موسسه با شناسایی نیازهای دانش آموزان در حوزه سلامت، از تاریخ 12 مرداد ماه تا 26 شهریور ماه 18 نفر از آنها را برای درمان به پزشکان و مراکز درمانی همیار موسسه معرفی کرده و پیگیری تا انجام کلیه مراحل درمان ادامه خواهد داشت.


درمان دندان دانش آموزان

یکی از حوزه های مهم جهت حمایت از دانش آموزان بورسیه موسسه دارالاکرام، بخش درمان است.

به گزارش روابط عمومی شعبه قم، با توجه به اینکه بیشتر دانش آموزان از بیماری های دهان و دندان رنج می برند، واحد بهداشت و درمان شعبه قم طی تعامل با خیریه امام رضا (ع) این شهر و جذب همیاران دندانپزشک، تاکنون 35 نفر از دانش آموزان بورسیه و برخی از اعضای خانواده آنها را از تاریخ 26 مردادماه الی 30 شهریور ماه به مراکز مربوطه جهت درمان معرفی نموده که از خدمات دندانپزشکی استفاده نمایند.

لازم به ذکر است ادامه مراحل درمان به صورت هفتگی برای آنها انجام می شود.


درمان الهه دانش آموز قم

یکی از دانش آموزان دختر بورسیه شعبه قم که دچار مشکلات شدید روحی بود با همت واحد بهداشت و درمان موسسه تحت درمان قرار گرفت و رو به بهبود است.

به گزارش روابط عمومی، این دانش آموز قبل از عضویت در موسسه بر اثر فوت پدر دچار فشار روحی شدید شده و از مشکلات عصبی و افسردگی رنج می برد. پس از شناسایی بیماری وی، سریعا به پزشک متخصص مغز و اعصاب معرفی و بعد از چند مرحله معاینه، برای وی داروهای اعصاب و آرام بخش تجویز شد.

این دانش آموز در مقطع سوم ابتدایی درس می خواند و در حال حاضر توسط مشاوران همیار دارالاکرام به وی مشاوره داده  می شود و به گفته مادرش، از روحیه خیلی خوبی برخوردار است.


شعبه ی البرز :

اقدامات درمان دهان و دندان درسطح دانش آموزان بورسیه استان البرز

دانش آموزان بورسیه دارالاکرام در استان البرز، با همکاری همیاران  دندان پزشکی در این استان  و در طرح  سلامتی دهان و درمان تحت معالجه و درمان قرار گرفتند به گزارش روابط عمومی، دارالاکرام در ارائه خدمات به خانواده ها و دانش آموزان بورسیه همواره تلاش می کند تا با همکاری همیاران و بانیان خود خدمات پنجگانه درمانی، فرهنگی، آموزشی، مددکاری و معیشتی را به نحو مطلوب ارائه نماید لذا در این راستا  با عنایت تیم دندان پزشکی استان البرز و کلینیک دندان پزشکی در شهر کرج خدمات دندان پزشکی از قبیل : عصب کشی ، پرکردن ،کشیدن ، جرم گیری، برای کلیه دانش آموزان بورسیه دارالاکرام در این استان تامین شد و دانش آموزان به صورت ماهیانه مورد درمان قرار خواهند گرفت.
این فرآیند به صورت رایگان و تا اتمام درمان دندانهای دانش آموزان بورسیه دارالاکرام انجام می گردد و لازم به ذکر است این کلینیک با چندین خیریه به صورت داوطلبانه در استان البر همکار و مشارکت دارد.


پشتیبانی درمانی دانش آموز محمد شهری/ توجه جدی “دارالاکرام” به مقوله بهداشت و درمان بورسیه ها

حسین یکی از دانش آموزان مستعد تحت حمایت موسسه فرهنگی دارالاکرام که در مدرسه دچار حادثه گردیده بود با پیگیری واحد بهداشت و درمان شعبه تهران با انجام عمل جراحی تحت درمان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی دارالاکرام- الفبای فردا، حسین دانش آموز بورسیه دارالاکرام،که مبتلا به صرع می باشد و بارها توسط واحد بهداشت و درمان برای وی اقداماتی نظیر هماهنگی برای  ویزیت پزشک متخصص مغز و اعصاب، انجام نوار مغز و تامین بودجه برای درمان وی صورت گرفته است، هفته گذشته در مدرسه دچار حادثه شد و از ارتفاع به پایین پرتاب و زبانش دچار پارگی گردید که توسط مدرسه سریعا” به درمانگاه خیریه فاطمه زهرا در محمد شهر کرج منتقل و پس از ویزیت توسط پزشک، مقرر گردید که برای وی عمل جراحی سرپایی ترمیم زبان صورت پذیرد.

بنابر این گزارش، پس از اطلاع واحد بهداشت و درمان دارالاکرام، پیگیری های لازم جهت درمان وی تا بهبودی کامل درحال انجام است و هم اکنون حال وی نیز خوب گزارش شده است.

لازم به ذکر است که هزینه انجام عمل جراحی  این دانش آموز توسط واحد بهداشت  و درمان موسسه که پس از ارائه اسناد به بانی، جایگزین خواهد شد، پرداخت می گردد.


شعبه ی مشهد :

معالجه رایگان چشم دانش آموز بورسیه دارالاکرام

به گزارش روابط عمومی دارالاکرام – شعبه مشهد، با همکاری صمیمانه مسئولین بیمارستان خاتم الانبیاء عمل جراحی چشم یکی از دانش آموزان بورسیه در این شعبه، رایگان و با موفقیت انجام گرفت.

ایمان، که مدتی به دلیل انحراف چشم دچار مشکل بینایی شده بود با تلاش مسئولین کمیته بهداشت و درمان و همیاران موسسه، سلامت چشم خود را بدست آورد. لازم بذکر است بیمارستان خاتم الانبیا یکی از مجهزترین بیمارستانهای چشم پزشکی در سطح کشور می باشد که مدتی است به دارالاکرام خدمات رایگان ارائه می نماید.


رفع مشکلات دهان و دندان دانش آموزان بورسیه شعبه مشهد

به گزارش کمیته بهداشت و درمان مؤسسه فرهنگی دارالاکرام – شعبه مشهد، طی رایزنی صورت گرفته توسط این کمیته، چهار نفر از دندانپزشکان درمانگاه امام موسی کاظم (ع) واقع در منطقه طبرسی مشهد، در ماه 9 نفر از دانش آموزان را به صورت رایگان می پذیرند.

سجاد اولین دانش آموزی بود که در تاریخ 92/04/02 توسط جناب آقای دکتر حامدی در این درمانگاه بطور رایگان ویزیت و دندان شکسته اش ترمیم شد.


ویزیت دندانپزشکی رایگان برای دانش آموزان بورسیه شده مشهد

به نقل از واحد بهداشت و درمان شعبه مشهد موسسه دارالاکرام، روز پنجشنبه، 5 دی ماه 1392، اولین جلسه ویزیت رایگان دندانپزشکی برای 37 دانش آموز بورسیه شده شعبه مشهد برگزار شد.

در این جلسه که با حضور همیاران عزیز، خانم دکتر وزیرنیا و خانم دکتر رضاییان در محل موسسه دارالاکرام برگزار شد، پس از ویزیت و تشخیص مشکلات هر یک از دانش آموزان، مقرر شد چهارشنبه هر هفته تعدادی از آنان جهت معالجه به مطب خانم دکتر وزیرنیا مراجعه نمایند.


ترمیم دندانهای محبوبه با همت عالی مددکار

محبوبه یکی از دانش آموزان بورسیه شده و زیبای شعبه مشهد – موسسه دارالاکرام، مدتها از پوسیدگی دندان های ردیف جلو زجر می کشید و این مشکل از زیبایی او می کاست. مددکار وی، سرکار خانم سردار، با مشاهده این موضوع و با همت عالی خویش، محبوبه را نزد یک دندانپزشک مجرب برده، دندانهایش را عصب کشی و پر نمودند. در ویزیت دکتر، چند دندان آسیای او نیز، دچار پوسیدگی سطحی بود و نیاز به ترمیم داشت، که معالجه شد.


انجام معاینات کامل دانش آموزان جدید الورود شعبه مشهد

به گزارش واحد بهداشت و درمان شعبه مشهد، 26 اسفند ماه 1392، پزشک همیار موسسه برای ویزیت یکایک دانش آموزان جدید التصویب شعبه مشهد در محل موسسه حضور یافتند. تعداد 20 دانش آموز معاینه و برای هر یک پرونده سلامت تهیه شد. همزمان با انجام معاینات، هدایایی که به مناسبت نوروز برای دانش آموزان توسط بانیان تدارک دیده شد، میان آنها توزیع شد.

شایان ذکر است با هماهنگی های انجام شده، نماینده موسسه المهدی در موسسه حضور یافته و از دانش آموزان آزمون قرآن گرفته شد. این موسسه در حوزه نشر مفاهیم و ارزش های دینی و قرآنی فعالیت می کند. دانش آموزان در صورت تمایل می توانند در کلاس های موسسه المهدی ثبت نام نمایند.


شعبه ی شیراز :

ارتقاء بهداشت دهان و دندان دانش آموزان بورسیه شیرازی با انجام خدمات پاراکلینیکی

واحد بهداشت و درمان موسسه فرهنگی دارالاکرام- الفبای فردا شعبه گل نرگس شیراز در راستای وظایف خود نسبت به پوشش درمانی و بهداشتی دهان و دندان  دانش آموزان بورسیه اقدام نموده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی دارالاکرام- الفبای فردا شعبه شیراز، در همین راستا واحد بهداشت و درمان این شعبه، معاینات دندانپزشکی را طی 4 روز در سطح دانش آموزان بورسیه  با معاینه کامل، چکاپ دندانپزشکی و اقدامات درمانی توسط  دندانپزشک همیار در کلینیک دندانپزشکی آموزش و پرورش ناحیه 4 انجام گردید و از بسیاری از آسیب های پیش رو جلوگیری گردید.

بنابر این گزارش، اقداماتی نظیر پرکردن سطحی،کشیدن دندان و فیشور سیلنت، ازجمله اقدامات انجام شده جهت بهبود سلامتی  و ارتقا بهداشت دهان و دندان دانش آموزان است که در حال حاضر توسط شعبه شیراز برای دانش آموزان تحت حمایت انجام می شود.

موسسه فرهنگی دارالاکرام- الفبای فردا شعبه گل نرگس شیراز از همه علاقمندان به انجام کار خیر در حوزه بهداشت و درمان و ارائه خدمات به دانش آموزان بورسیه در راستای حمایت از تحصیل آنان از طریق تماس با شماره های 32293650 (071) – 32288163 (071) – 32288164 (071)    دعوت به همکاری می نماید.

خاطر نشان می شود، برای پیشگیری از پوسیدگی های سطوح جونده، مواد مخصوصی به نام فیشور سیلنت وجود دارند که می توان از آنها برای بستن عمق شیارها بطور موثر استفاده کرد. بدین ترتیب از تجمع مواد غذایی و میکروب ها و ایجاد پوسیدگی جلوگیری خواهد شد. این عمل را در دندانپزشکی فیشور سیلانت می گویند و مهم ترین سن جهت انجام فیشور سیلانت شروع رویش دندان‌های دائمی بوده که از 6 الی 12 سالگی است؛ با توجه به اهمیت خاص دندان شش سالگی انجام فیشور سیلانت جهت نگهداری این دندان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در واقع فیشورسیلانت برای دندان‌های تازه رویش یافته و دندان‌هایی که دارای شیارهای عمیق مستعد پوسیدگی بوده و هیچ گونه علائم پوسیدگی در آنها وجود نداشته باشد، مناسب است.