دکتر سیاوش شجاع پوریان معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران

جلسه برخی از اعضای هیئت مدیره دارالاکرام با دکتر سیاوش شجاع پوریان معاونت اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

براساس گزارش روابط عمومی، عصر دیروز مورخ 97.5.20 جلسه ای با حضور مدیرعامل موسسه و تنی چند از اعضا و مشاوران هیئت مدیره در دفتر جناب آقای دکتر شجاع پوریان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.
در این جلسه مدیرعامل موسسه دارالاکرام سید محمد صحفی گزارشی از اقدامات و فعالیت های موسسه به ویژه در حاشیه کلانشهر تهران را به اطلاع آقای شجاع پوریان رساند و درادامه جلسه حسین کاشف مشاورمدیر عامل موسسه، نیز راجع به برنامه های توسعه ای دارالاکرام گزارشی را ارائه نمودند.
به دنبال این نشست توافق شد تفاهم نامه ای میان موسسه و شهرداری تهران برای حمایت از خانواده های تحت پوشش به ویژه در نواحی اسلامشهر، رباط کریم و شهر قدس تهران منعقد شود و اقدامات لازم برای ارائه خدمات آموزشی، تفریحی و بهداشتی به مددجویان تحت پوشش به عمل آید.

دکتر سیاوش شجاع پوریان معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران

دکتر سیاوش شجاع پوریان معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران

موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام که بیش از ۱۷ سال است در حوزه حمایت از تحصیل کودکان با توجه به کرامت ذاتی انسان‌ها فعالیت می‌کند. این موسسه با داشتن ۹ شعبه فیزیکی در کشور، بیش از ۳۰۰۰ دانش‌آموز را تحت پوشش داشته و با راه‌اندازی سامانه به مهربانی چند هدف بزرگ که شامل دسترسی به مناطق دوردست، شفافیت مالی و اطلاعاتی، افزایش مشارکت اجتماعی و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی، معیشتی و اشتغال‌زایی را دنبال می کند.

سامانه آنلاین به مهربانی bemehrbani.ir که از سال ۱۳۹۶ رونمایی گردید و به مدت دو سال از تولید آن زمان برده است، امکان حمایت از دانش‌آموزان سراسر کشور را فراهم کرده است. به این ترتیب که از طریق هم‌افزایی بدون نیاز به هزینه‌های تاسیس موسسه خیریه و شعب جدید از طریق برقراری ارتباط با افراد بومی معتمد در شهرهای مختلف دانش‌آموزان واجد شرایط شناسایی و در سامانه معرفی می‌شوند.