تاسیس چهارمین شعبه موسسه فرهنگی دارالاکرام در استان فارس

 

موسسه فرهنگی دارالاکرام با رویکرد حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانانی که به دلیل مشکلات اقتصادی به نوعی از تحصیل بازمانده اند و با رعایت اصل احترام به کرامت ذاتی انسان در سال 1380 به شماره 13542 تاسیس شد. در حال حاضر این موسسه فرهنگی به همت حامیان گرانقدر توانسته است بیش از 700 دانش آموز را حمایت نماید.

دارالاکرام در راستای گسترش حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانان و به یاری بانیان امر تا کنون موفق به افتتاح شعب متعدد شده است.

روز پنج شنبه مورخ 5 تیرماه 1393، به حول و قوه الهی و نیت خیرخواهانه بانی گرانقدر، چهارمین شعبه موسسه دارالاکرام در شهر شیراز تاسیس شد. اولین جلسه شعبه شیراز، 5 تیرماه، ساعت 17/30 با حضور بنیانگذار موسسه دارالاکرام، مدیرعامل موسسه، بانی شعبه شیراز و جمعی از نیکوکاران و افراد شاخص استان فارس در سالن جلسات شعبه برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری ارجمند، آقای صمدی آغاز شد. آقای دکتر میر احمدی، بانی شعبه شیراز در ابتدا حاضرین جلسه را معرفی نمودند. سپس آقای محمد حسین متقی، مدیرعامل موسسه در خصوص نحوه عملکرد و چگونگی اعطای بورسیه به مددجویان تحت پوشش و آقای اسمعیل جلیلیان، بنیانگذار موسسه نیز در خصوص بخشش و کرامت ذاتی انسان ها از منظر قرآن توضیحاتی را برای حاضرین ارائه نمودند.

جلسه با طرح سوالاتی در خصوص چگونگی پذیرش دانش آموزان، نحوه خدمات رسانی به دانش آموزان، میانگین هزینه ماهیانه یک دانش آموز و … از طرف مدعوین و پاسخگویی مدیرعامل و بنیانگذار موسسه ادامه یافت. در پایان جلسه، آقای دکتر میر احمدی ضمن تشکر و آرزوی توفیق روز افزون برای حاضرین، آقای دکتر اسدی لاری را به عنوان سرپرست شعبه معرفی و همکاری هر چه بیشتر مدعوین را برای آغاز به کار شعبه در شهر شیراز خواستار شدند.