همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موسسه خیریه دارالاکرام

“وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی” در راستای ایجاد فضای همکاری میان با بخش دولتی و خیریه ها اقدام به امضای تفاهم نامه ای با “موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام” کرده است.

این وزارت خانه پس از بررسی دقیق بر روی136هزار کودک بین 6 تا 11 ساله که خارج از مدرسه هستند، به اطلاعات دقیق و واقعی از  10 هزار کودک بازمانده از تحصیل دست یافته است که به دلیل مشکلاتی از جمله فقر اقتصادی و یا فقدان سرپرست موثر مدرسه را ترک کرده اند و تحت پوشش هیچ ارگانی نبوده اند.

بازگرداندن این تعداد دانش آموز به مدرسه، پیگیری هدفمند و رسیدگی به وضعیت آنها فعالیتی است که به دلیل وسعت آن خارج از توانایی یک ارگان یا یک سازمان است.

در همین راستا “وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی” پس از انجام بررسی های دقیق از موسسات فعال در حوزه حمایت از تحصیل کودکان وارد مذاکراتی به منظور ساماندهی و رفع این معضل اجتماعی به عنوان  یکی از دلایل آسیب های اجتماعی شد.

بر اساس این تفاهم نامه موسسه دارالاکرام ظرفیت های موجود خود از جمله در حوزه نرم افزار که شامل سامانه “به مهربانی” (bemehrbani.ir) می شود و همچنین به کارگیری فرآیندهای دقیق و علمی، کادر مجرب و شعب خود با همکاری افراد خیر و دغدغه مند کشور در راستای بازگرداندن این دانش آموزان به مدرسه فعالیت نماید.