گردهمایی خیر و خرد برای مهارت آموزی؛

این رویداد با تلاش های سرکار خانم مریم فرهادی روانشناس و کارشناس شعبه دارالاکرام استان بوشهر در شهر گناوه برگزار گردید.

این رویداد به چند منظور در بندر گناوه در پنجم مرداد برگزار گردید:
۱- هدف نخست فرهنگ سازی در خصوص هفته ملی مهارت و کارآفرینی و بزرگداشت روز ملی مهارت و کارآفرینی بود. در این رویداد فرماندار، مدیر فنی و حرفه ای، رییس آموزش و پرورش و ستاد کانون خدمت رضوی گناوه هر کدام جداگانه در خصوص آموزش های فنی و حرفه ای صحبت نمودند و مدیر دو مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران و برادران گناوه جداگانه رشته های کنونی برای آموزش را معرفی کردند.
۲- قرار شد سرپرست خانواده ها، دانش آموزان و مددکاران و سایر افراد متقاضی، بنا به علاقه مندی، تحصیلات و استعداد خویش، یکی از رشته‌های این دو آموزشگاه فنی حرفه ای دولتی واقع در شهر گناوه را انتخاب کرده و سپس به مؤسسه اطلاع دهند تا اقدامات لازم برای شرکت آنها در این دوره های آموزشی داده شود. در ضمن اعلام شد اگر به دوره آموزشی علاقه مند هستند و نیاز دارند که هم اکنون در لیست‌ این دو مرکز نیست به مؤسسه اعلام نمایند تا شرایط آموزش این مهارت برای آنها فراهم گردد.
۳- در خصوص اشتغال، کارآفرینی، تسهیلات و امکانات برای ایجاد کسب و کار نیز، از چند نیکوکار و بانی در این رویداد دعوت شده بود که هر کدام جداگانه وعده های مساعدی برای تأمین مکان، پروانه کسب، وام و تجهیزات کسب و کار برای خانواده ها و دانش آموزان اعلام آمادگی نمودند.
۴- رشته و حرفه های موجود آموزش مهارت جهت برادران: برق ساختمان، برق صنعتی، plc،miniplc، ایمنی، تعمیر و نگهداری خودرو، تعمیر و نصب کولرهای اسپیلت دوتکه؛
رشته و حرفه های موجود آموزش مهارت جهت خواهران: خیاطی، تراریوم، سازهای کنفی با استفاده از وسایل بازیافتی،کامپیوتر؛
۵- رئیس آموزش و پرورش شهرستان گناوه، آقای مردانی آمادگی کامل خود و آموزشگاههای دخترانه و پسرانه تحت مدیریت برای رشته های کار و دانش، فنی حرفه‌ای و هنرستان را اعلام نمودند و اطلاع رسانی لازم به خانواده‌های محترم و دانش آموزان عزیز صورت گرفت.
۶- مسئول ستاد مرکزی کانون خدمت رضوی بندر گناوه، آقای ملک زاده آمادگی کامل خود را برای همکاری در خصوص فراهم نمودن مقدمات، امکانات و تسهیلات با مشارکت بانیان نیکوکار اعلام نمودند.
۷- فرماندار شهرستان گناوه، آقای صفری ضمن ایراد سخنرانی، آمادگی کامل خود و مدیران شهرستان را برای همکاری با مؤسسه دارالاکرام و تحقق اهداف اعلام شده توسط مدیر شعبه دارالاکرام در این گردهمایی را، اعلام نمود و با توجه به ارتباط دوستی قدیمی و سازمانی با ایشان اعلام کرد هرگونه کمکی لازم باشد دریغ نخواهند کرد.
۸- برای برگزاری این رویداد در فرصت کوتاه کمتر از ۲۴ ساعت، همه هماهنگی ها به صورت تلفنی از بوشهر با بندر گناوه توسط مدیر شعبه صورت گرفت. فرماندار بلافاصله برای حضور و سخنرانی در مراسم اعلام آمادگی کرد. ریاست آموزش و پرورش برای واگذاری رایگان تالار اصلی شهر به نام تالار بهزاد اعلام آمادگی و به همکاران خود ابلاغ نمود. آقای ملک زاده پذیرایی مراسم را به عهده گرفت. مسئول فنی حرفه ای، کار فیلمبرداری و عکاسی و خبری با حضور باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیما و ویدئو پروژکشن را به عهده گرفت و انجام داد. مددکاران و همیاران با کمال علاقه همکاری نمودند. با نصب چندین بنر مؤسسه دارالاکرام به‌خوبی به حضار معرفی گردید.
۹- نکته حائز اهمیت این که برای رعایت حال دانش آموزان و خانواده ها، این رویداد با شرکت ۳۶ دانش آموز و خانواده آنان ساکن شهر و روستاهای گناوه به جای بوشهر در این شهر برگزار گردید. قرارداد بورسیه دانش آموزان به زیبایی و با حفظ کرامت آنان امضا شد. به همه دانش آموزان بدون استثناء بسته کتاب اهدائی تقدیم گردید. به افراد منتخب و از قبل مشخص شده، تبلت آموزشی واگذار شد. توسط رئیس شبکه بهداشت درمان گناوه خانم حیدری و مدیر مدرسه ۲۲بهمن خانم عباسی لوح سپاس و از سوی موسسه هدیه نقدی جداگانه به خانم یگانه زمانی دانش آموز عضو دارالاکرام که در آزمون های تیزهوشان و مدرسه نمونه دولتی پذیرفته شده اند تقدیم گردید.
۱۰- در این رویداد، مددکاران سرکار خانم نرگس باغبانی و نسترن داودی و همچنین مشارکت سازمان های دولتی و مردم نهاد و همیاران و بانیان در تمام مراحل و گام های اجرایی این گردهمایی بود.