گفت و گوی پایگاه خبری همت خبر با منوچهر دهشیری مدیر شعبه قم موسسه خیریه دارالاکرام:

 

هر سازمانی برای دست یابی به اهداف خویش نیاز به تعیین چشم اندازهایش دارد، برای رسیدن به چشم اندازها، سازمان بایستی اصول و ارزش هایش را مشخص نماید تا در طول مسیر از آسیب های ناشی از کم رنگ شدن یا تغییر ارزش ها ایمن بماند. این ارزش های بنیادی و متعالی در حقیقت همان نقشه راه سازمان بوده و نحوه دستیابی به کیفیت مطلوب سازمان را تعیین و تضمین می نماید.

دارالاکرام در سال های ابتدایی فعالیت، خود را مجهز به اصول و معیارهایی تحت عنوان منشور دارالاکرام نموده است، این منشور در 12 اصل تمامی آسیب های اثر گذار بر فعالیت های موسسه را پیش بینی و راه های عبور ایمن را تشریح نموده است. به همین دلیل گفت و گویی با مدیر شعبه قم موسسه خیریه دارالاکرام داشته ایم که در ادامه می خوانید.

شعبه قم یکی از فعال ترین و موثرترین شعبات دارالاکرام است لطفا کمی از شیوه فعالیت خود بفرمایید.

فعالیت شعبه قم از سال 93 آغاز شده است. شعبه قم در استانی کوچک قرار گرفته و 240 موسسه خیریه در این شهر وجود دارد روش فعالیتش با سایر موسسات دیگر کمی متفاوت است. ما تلاش کردیم در این شعبه کاری انجام دهیم که با افراد به شکل چهره به چهره روبه رو شویم و این موضوع را مطرح کنیم که چه می خواهیم. در ابتدا ما تقاضای پول از هیچ فردی نمی کنیم بلکه بدین شکل فعالیت می کنیم که ما حضور داریم و اینجا کار می کنیم. شاخصه کارمان هم دستورالعمل هایی است که برایمان تعریف می شود. شکل کار ما تا به امروز به این شکل بوده و تا اندازه ای هم توانسته ایم موافق عمل کنیم.

 

شرایط جذب منابع مالی و مشارکت افراد داوطلب در شعبه قم به چه صورت است؟

با توجه به این که ما در سال 94 و 95 بیش از هفت کارمند در شعبه قم داشتیم به مرور و با تغییر هیئت مدیره و مدیریت، قرار بر این شد از پول هایی که برای خانواده ها می آید مبلغی برداشت نکنیم و کل جذب سرمایه گذاران موسسه بر عهده شعبه باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم کارمندان را کمتر کنیم و از پتانسیل افراد همیار استفاده کنیم. ما در شعبه قم بیش از 70 همیار درمانی، 55 همیار آموزشی و 40 همیار فرهنگی داریم. طریقه کار هم بدین شکل بوده که با دانشگاه های مختلف صحبت می کنیم و همکاران مان را جذب می کنیم.

 

آقای دهشیری لطفا کمی از شیوه جذب دانش آموزان بفرمایید.

معرفی دانش آموزان تا چند سال گذشته از طریق محلات، امامان جمعه، جماعت و مدیرانی بوده که با ما در ارتباط بوده اند. چون موفق نشده بودیم از طریق آموزش و پرورش این اتفاق را رقم بزنیم. ولی الان حدود یک سال است که با خود آموزش و پرورش به تفاهم رسیده ایم که دانش آموزان و اولیا را به ما معرفی کنند. در هفته گذشته حدود بیش از 330 دانش آموز به ما معرفی شده اند. بعد از بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که شاید برخی از این موارد شاخصه ها و استانداردهای ما را نداشته باشند، از آموزش پرورش خواستیم ما را مستقیما با مدیر مدارس همراه و روبرو کند. در دو هفته گذشته مدیران بسیاری با ما تماس داشته اند که شما چه دانش آموزانی را می خواهید و در حال حاضر اکثر دانش آموزان ما از طریق آموزش و پرورش استان معرفی شده اند.

 

شما در بحث تبلیغات چطور موسسه دارالاکرام را به مخاطبان خود معرفی می کنید؟

ما به سه صورت در این زمینه فعالیت می کنیم. ابتدا افراد شاخص را شناسایی می کنیم و از آنها می خواهیم که از موسسه بازدید کنند، سپس از مدیران مجموعه های اداری قم دعوت می کنیم و موسسه دارالاکرام را به طور کامل به آنها معرفی کرده ایم. خود این افراد از جمله فرماندار و استاندار و غیره به دلیل شناخته بودن در میان مردم، باعث کسب اعتماد و جلب نظر مخاطبان شده اند. در نهایت اطلاع رسانی ما به این شکل بوده که کانال هایی داشته ایم که برای حامیان و همیاران بوده است و حدود 200 نفر عضو فعال دارد. تمام گزارشات ماهانه و اتفاقات خاصی که رخ می دهد در کانال برای این افراد گذاشته می شود. ضمن این که از طریق پیام رسان واتس آپ تمامی گزارشات به تمامی افراد ارسال می گردد و آنها از اوضاع و عملکرد موسسه دارالاکرام آگاه می شوند. برخی از این عزیزان با تمایل شخصی خود نسبت به این پیام ها واکنش نشان می دهند و نظر و انتقادات خود را به ما ابلاغ می کنند.

باید به این مسئله اشاره کنم که ما در شعبه قم از بیلبوردها و تبلیغات شهری 3سال است که استفاده نکرده ایم. ولی از رسانه های خبری همچون خبرگزاری ها استفاده می کنیم تا اخبار موسسه با پوشش خبری بیشتر در ذهن مخاطب جای بگیرد.  از جمله خبرگزاری هایی که ما از آنها استفاده می کنیم خبرگزاری شفقنا، حوزه و فارس است که اخبار شعبه قم موسسه دارالاکرام را پوشش می دهند. همچنین 5 بار ما با صدا و سیما در ارتباط بودیم و آنها نیز در انتشار اخبار با ما همکاری های لازم را داشته اند.

 

جذب حامی در شعبه قم دارالاکرام به چه صورت است؟

اول از هرچیز هدف ما نگه داشت حامیانی است که از قبل آنها را به دست آورده ایم. با تماس، پیامک و یا ملاقات با  آنها سعی کرده ایم آنها را حفظ کنیم. زمانی هم که توانسته ایم حامیان را با خود همراه کنیم آنها را به سمت سامانه به مهربانی سوق داده ایم و آنها را در جریان هزینه ها قرار داده ایم. یکی از مزایای نداشتن کارمند در شعبه ما، استفاده صد در صدی کمک حامیان به نفع دانش آموزان است. ما در خیلی از اوقات از طریق حامیان قبلی حامی جدید جذب کرده ایم و دلیل این موضوع، گزارشات خوبی است که دراین باره کار شده اند. ارسال ارزشیابی تحصیلی نیز کار قشنگی است. همین موضوعات باعث همراهی بیشتر مخاطبان با ما می شود.

 

استقبال و همراهی خیرین با موسسه در شهر قم به چه صورت بوده است؟

استقبال بسیار خوب بوده، همین قدر که ما در وضعیت شیوع بیماری کرونا توانسته ایم فعال باشیم و واریزی های ما عقب نیفتد بسیار مهم و حائز اهمیت است. بسیاری از موسسات خیریه در این وضعیت از کار افتاده اند و نتوانسته اند فعالیت خود را ادامه دهند. ما سایت و مدیران بسیار خوبی داریم وهمین موضوعات باعث جذب حامیان شده است. نکته دیگر ناکارآمدی سایر موسسات است، زمانی که کمیته امداد یا هر موسسه خیریه ای به درستی فعالیت نداشته باشد فردی که بخواهد کمک کند با جلب اعتمادی که دارالاکرام کرده به خوبی جذب ما و موسسه ما می شود.

در پایان باید این نکته را اضافه کنم که کاری که در برخی از موسسات انجام نشده و ما آن را انجام داده ایم سوق دادن مادران دانش آموزان به سمت درس است. این شیوه یادگیری مجازی بسیار به کار ما آمد، در ابتدا تمام مادران بی سواد را شناسایی کردیم سپس آنها را به نهضت سواد آموزی معرفی کردیم و آنها تا کلاس ششم درس خواندند. در پاییز امسال ما 30 مادر دیگر نیز به نهضت سوادآموزی معرفی کردیم. در حال حاضر بسیاری از این افراد خوشحال هستند هم از سواد آموزی خود و هم از همراه شدن با فرزندان خود در درس آنها. همین گزارش زمانی که به حامی و همیار داده می شود بسیار باعث خرسندی است و آنها خوشحال می شوند که ما در موسسه دارالاکرام کار اقتصادی انجام نمی دهیم و تمام تمرکزمان بر روی تحصیل دانش آموزان است.

 

در مسیر خود مصمم هستیم