Skip to content

اهداء گوشی و لپ تاپ به دانش آموزان نیازمند

اهداء گوشی و لپ‌تاپ به نیازمندان

تکنولوژی هر روزه با پیشرفت زیادی روبرو می‌‌شود که در نتیجه آن امکانات بیشتری در اختیار ما انسان‌ها قرار می‌گیرد. امروزه تلفن همراه و لپ‌تاپ جزو امکاناتی هستند که به‌صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند و تقریباً تبدیل به ضروریات زندگی شده‌اند. نکته مهم این است که بسیاری از امور آموزشی مربوط به دانش‌آموزان و دانشجویان با این ابزارها پیش می‌رود. متاسفانه بسیاری از نیازمندان توان خرید گوشی و لپ‌تاپ را ندارند و با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. در نتیجه کارهایی نظیر اهداء گوشی و لپ‌تاپ به نیازمندان می‌تواند برای آن‌ها بسیار مفید و موثر باشد. در این مطلب از سایت دارالاکرام بیشتر به اهمیت این موضوع خواهیم پرداخت و راه‌های کمک‌رسانی در این زمینه را بررسی می‌کنیم ؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

گوشی و لپ‌تاپ برای تحصیل کودکان و دانشجویان

اهدا گوشی و لب تاپ به دانشجویان

هر چقدر که زمان به جلو حرکت می‌کند، ابزارهای تکنولوژی با سرعت بیشتری رشد می‌کنند. به‌همین علت بسیاری از امور روزمره با استفاده از این تجهیزات انجام می‌شود. آموزش دیدن نیز یکی از مهم‌ترین مواردی است که با استفاده از همین ابزار صورت می‌گیرد. آن‌چه که بیش از هر عامل دیگری اهمیت دارد، مجازی شدن آموزش‌ها و تغییر ماهیت آن‌ها است. در گذشته‌ای نه‌چندان دور تمامی آموزش‌ها به‌شکل حضوری پیگیری می‌شد. با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش و پرورش تصمیم گرفت که آموزش مجازی را در دستور کار خود قرار دهد. این در حالی است که بسیاری از کودکان نیازمند، به امکاناتی نظیر لپ‌تاپ یا موبایل دسترسی ندارند. در حال حاضر این امکانات به یک ابزار ضروری تبدیل شده‌‌اند که می‌توان در زمان مناسب از آن‌ها بهره برد. آن‌چه که در این میان اهمیت دارد، تامین این امکانات برای کودکان نیازمند است. با توجه به قیمت بالای تجهیزات تکنولوژی مانند موبایل و لپ‌تاپ، خرید این ابزار ضروری برای قشر ضعیف جامعه امکانپذیر نیست.

هزینه حدودی تامین موبایل برای نیازمندان

برای این‌که بتوان خرید گوشی موبایل را برای نیازمندان انجام داد، باید محصولات مختلف را مورد بررسی قرار داد. نکته مهم این است که گوشی خریداری شده حتماً باید هوشمند باشد تا تمامی برنامه‌های روز و ضروری را به‌درستی اجرا کند. لپ‌تاپ هم یک وسیله آموزشی مهم است که البته دانشجویان به آن نیاز بیشتری دارند. به‌طور کلی برای دانش‌آموزان گوشی موبایل یا تبلت انتخاب جذابی خواهد بود. در حال حاضر این محصولات در بازار تنوع زیادی دارند و هر کدام از آن‌ها دارای قیمت خاص خود هستند. یک موبایل هوشمند با کیفیت متوسط می‌تواند برای دانش‌آموزان نیازمند مناسب باشد. با توجه به شرایط فعلی بازار، با مبلغ حدودی ۴ تا ۵ میلیون تومان می‌توان یک گوشی هوشمند با کیفیت متوسط و مناسب برای نیازمندان خریداری کرد. در مورد لپ‌تاپ قیمت‌ها قطعاً بیشتر از این مقدار است و باید مورد به مورد هر محصول را بررسی نمود. با گسترش بیماری کرونا بخش عمده‌ای از آموزش‌ها برای همیشه مجازی شد و در نتیجه برای دانش‌آموزان نیازمند نیز باید گوشی و لپ‌تاپ مناسب خریداری شود.

نداشتن گوشی و لپ‌تاپ در تحصیل کودکان و تاثیر آن

نداشتن گوشی و لب تاپ و تاثیر آن در تحصیل

اگر چند سال پیش یک دانش‌آموز موبایل یا لپ‌تاپ نداشت، بدون مسئله خاصی می‌توانست به تحصیل خود ادامه دهد. این در حالی است که امروزه قسمت زیادی از آموزش‌ها از طریق موبایل و اپلیکیشن‌ها به کودکان ارائه می‌شوند. بر همین اساس شاهد آن هستیم که کودکان نیازمند برای دریافت آموزش‌های مربوطه با مشکلات بسیار زیادی روبرو می‌شوند. نکته جالب این است که حتی با پایان یافتن همه‌گیری کرونا، همچنان بسیاری آموزش‌ها از طریق موبایل به کودکان عرضه می‌شود. وقتی که یک دانش‌آموز نیازمند به این امکانات دسترسی ندارد، مسلماً در تحصیل از سایر افراد جامعه عقب می‌ماند. از طرفی نباید فراموش کرد که این بچه‌ها دچار احساس شرم و خجالت می‌شوند. در واقع احساس شرم کردن در برابر همکلاسی‌ها شخصیت آن‌ها را خرد خواهد کرد. همین موضوع سبب می‌شود که دانش‌آموز انگیزه کافی برای ادامه تحصیل را نداشته باشد. از طرفی بسیاری از آموزش‌ها مانند فیلم‌ها فقط از طریق گوشی یا لپ‌تاپ قابل دریافت هستند که فرد از این نظر نیز با مشکل زیادی روبرو می‌شود. با توجه به اهمیت بالای گوشی و لپ‌تاپ در فرایند آموزش‌، حتماً باید برای تامین این گوشی‌ها برای اقشار نیازمند فکری اساسی کرد. خوشبختانه امروزه شاهد آن هستیم که خیرین عزیز با اجرای برنامه‌های حمایتی مختلف برای تامین این ابزارها برای نیازمندان اقدام می‌کنند.

یافتن نیازمندان واقعی برای اهداء گوشی موبایل

با توجه به قیمت بالای گوشی و لپ‌تاپ، بسیاری از محصلین نیازمند برای خرید این محصولات با مشکلات زیادی روبرو هستند که در این راستا باید اقدمات مهم زیادی انجام داد. شناسایی درست و اصولی دانش‌آموزان نیازمند باید با یک سازوکار حرفه‌ای صورت بگیرد تا بهترین نتیجه ممکن را داشته باشد. فرایند شناسایی باید به‌صورتی انجام شود که کرامت انسانی دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها به‌بهترین شکل حفظ شود. امروزه پیدا کردن این کودکان در محله‌ها و مناطق محروم کار سختی نیست و به‌راحتی قابل انجام خواهد بود. همچنین ارتباط گرفتن با مدارس نیز  در پروسه شناسایی بسیار کمک‌کننده است. مدیر و معلمان مدرسه شناخت خوبی نسبت به خانواده‌های نیازمندان دارند و به‌همین علت می‌توانند دانش‌آموزان نیازمند را به شما معرفی کنند. روش خوداظهاری نیز می‌تواند برای آشنا شدن با دانش‌آموزان بسیار مفید باشد پس به‌هیچ عنوان از این راهکار عالی غافل نشوید. در این حالت کسانی که نیاز به لپ‌تاپ یا موبایل دارند می‌توانند درخواست خود را در این زمینه به‌طور دقیق ثبت کنند. در صورتی که می‌اندیشید انجام این کارها برای شما سختی زیادی به همراه دارد، بهتر است که از طریق یک موسسه خیریه معتبر اقدام کنید. موسسه خیریه دارالاکرام  شناسایی نیازمندان را به‌طور جدی و دقیق انجام می‌دهد و با هر کدام از دانش‌آموزان در ارتباط است. چنانچه قصد کمک دارید می‌توانید از طریق موسسه این کار خیر را انجام دهید.

تامین دانش‌آموزان نیازمند در کمپین آبا

تامین دانش آموزان نیازمند در کمپین آبا

با توجه به نیاز زیادی که به تبلت و موبایل احساس می‌شود، باید برای خرید این تجهیزات برنامه‌ریزی‌های لازم صورت بگیرد. موسسه خیریه دارالاکرام در این راستا کمپین آبا را راه‌اندازی کرد تا دانش‌آموزان نیازمند را به بهترین شکل ممکن تامین کند. نکته مهم این است که تهیه و توزیع تجهیزات الکترونیکی حتی قبل از دوران کرونا در طرح ابا صورت می‌گرفت. با گسترش کرونا این طرح با سرعت بیشتری دنبال شد و بسیاری از کودکان نیازمند از این تجهیزات ضروری برخوردار شوند. کمپین آبا سبب شده است تا مفهوم عدالت آموزشی هر چه بهتر خود را نشان دهد. ناگفته نماند که طراحی این طرح توسط آموزش و پرورش انجام شد و این سازمان قصد داشت تا آن را با یک موسسه معتبر به اجرا دربیاورد. خوشبختانه موسسه خیریه دارالاکرام بلافاصله در این زمینه اعلام آمادگی کرد و برای اجرای درست طرح دست به‌کار شد. با تلاش‌های صورت گرفته از طرف موسسه دارالاکرام از ترک تحصیل چند هزار کودک جلوگیری شد.

زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح آبا

هدف کمپین آبا این است که تجهیزات باکیفیت آموزشی را برای دانش‌آموزان نیازمند فراهم کند. برای این‌که این طرح با موفقیت کامل اجرایی شود، باید تمامی زیرساخت‌های لازم برای این کار آماده باشند. البته نوع این زیرساخت‌ها با توجه به منطقه جغرافیایی متفاوت خواهد بود. مواردی همچون تلویزیون اندروید و تبلت از موارد مهمی هستند که باید برای اجرای طرح آماده شوند. همچنین وجود لپ‌تاپ و مودم وایرلس نیز از واجبات است که باید برای طرح در نظر گرفته شوند. همچنین برای مدیریت فضای آموزشی نیز باید فردی به‌عنوان تسهیلگر حضور داشته باشد و آموزش‌ها را پخش کند. متاسفانه در برخی از مناطق محروم اکثر کودکان از گوشی و لپ‌تاپ محروم هستند. به‌همین علت ایجاد یک فضای آموزشی دیجیتال می‌تواند برای این کودکان بسیار مفید باشد و مشکل آنان را به‌شکل موقت برطرف می‌کند. البته این راهکار به‌شکل موقت پاسخگو خواهد بود و بهترین راهکار خرید موبایل و تبلت برای نیازمندان است. متاسفانه در برخی از مناطق زیرساخت‌های مخابراتی برای تامین اینترنت ضعیف است که این مورد نیز مسائل زیادی به‌وجود می‌آورد. در واقع همزمان با ارائه  انواع گوشی و لپ‌تاپ به دانش‌آموزان، باید حتماً زیرساخت‌های لازم نیز گسترش زیادی پیدا کند. همکاری سازمان آموزش و پروش و خیریه دارالاکرام یک فضای عالی را برای کمک به دانش‌آموزان  نیازمند به‌وجود آورده است.

عملکرد کامل و رضایت‌بخش خیریه دارالاکرام در طرح آبا

عملکرد کامل و رضایت بخش خیریه دارالاکرام در کمپین آبا

از زمانی‌ که تفاهم‌نامه کمپین آبا توسط موسسه خیریه دارالاکرام امضا شد، اقدامات موسسه در این زمینه با سرعت بالایی آغاز گردید. این مجموعه با کمک خیرین عزیز امکاناتی نظیر گوشی و لپ‌تاپ را فراهم کرده و آن‌ها را در اختیار کودکان نیازمند قرار داده است. در حال حاضر این موسسه موفق شده است که بیش از ۱۲۵ کلاس را در مناطق مختلف ایران راه‌اندازی کند. در این بین ۱۱ کلاس نیز به‌شکل آنلاین راه‌اندازی شده‌اند و دانش‌آموزان از آن استفاده می‌کنند. همچنین کلاس‌های نامبرده شده به تبلت‌های آموزشی دسترسی دارند که امکان تحصیل موثر را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کنند. تمامی این اقدامات مثبت سبب شد تا ۲۳۶۷ کودک از خطر ترک تحصیل نجات پیدا کنند و روند تحصیل خود را با قدرت هر چه تمام ادامه دهند. این دانش‌آموزان در ۵۲ نقطه از ایران مشغول به تحصیل هستند و پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارند. فعالیت‌های مثبت موسسه در دوران کرونا به اوج خود رسید و تعداد زیادی از کودکان کم‌برخوردار توانستند به آموزش از راه دور و دیجیتال دسترسی داشته باشند. به‌طور قطع با حمایت بیشتر از این طرح می‌توان به آینده درخشان کودکان نیازمند امیدوارتر بود.

سخن پایانی دارالاکرام

با توجه به این‌که در دنیای امروز، فرآیند آموزش هم دیجیتالی شده است، باید تجهیزات تکنولوژی به‌طور موثر در اختیار افراد نیازمند قرار بگیرد. خوشبختانه موسسه خیریه دارالاکرام در طرح آبا با سازمان آموزش و پرورش همکاری نزدیکی را آغاز کرده است. در نتیجه اهدای لپ‌تاپ و گوشی از طریق این خیریه به دانش‌آموزان نیازمند صورت می‌گیرد. چنانچه شما هم شرایط لازم برای کمک به نیازمندان را دارید، حتماً این کار خیرخواهانه را در اولویت‌های خود بگنجانید. اگر شما هم پیشنهادی درباره خدمت بهتر به نیازمندان دارید، خوشحال می‌شویم که آن را با ما در میان بگذارید. از این‌که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، از شما سپاسگزاریم.


شعبه ی بوشهر :

اهداء تبلت آموزشی به دانش آموزان خیریه بوشهر

در برنامه ای که توسط سرکار خانم مریم فرهادی روانشناس و کارشناس شعبه دارالاکرام در دفتر موسسه برای دانش آموزان و سرپرست های گرامی در تاریخ 29 تیرماه 1401 برگزار شد تبلت آموزشی به 12 دانش آموز عضو موسسه بمناسبت عید غدیر خم همزمان با امضاء قرارداد بورسیه تحصیلی از سه شهر بوشهر، چغادک، عالی شهر اهداء شد. در این رویداد خانم مریم فرهادی در مورد مهارت های زندگی و شیوه های فرزندپروری برای اعضاء موسسه صحبت کردند و همچنین آقای دکتر عباس عاشوری نژاد در مورد مزایا و معایب فضای مجازی با دانش آموزان و سرپرستان صحبت کردند.


همزمان با دومین روز از هفته ملی مهارت و کارآفرینی، ۱۱ نفر از دانش آموزان عضو شعبه استان بوشهر به همراه سرپرست های خود در محل شعبه حضور یافتند.
در این رویداد به ترتیب مدیر، کارشناس و عضو شورای راهبردی در خصوص اهمیت کسب مهارت، انواع مهارت ها و نقش مهارت در آینده شغلی و کارآفرینی مطالبی ایراد نموده و تعدادی از فرزندان و مادران از توانایی و علاقه های خود به کسب مهارت صحبت کردند. سپس ضمن امضاء قرارداد بورسیه تحصیلی، به هرکدام از دانش آموزان یک دستگاه تبلت آموزشی، بسته کتاب و بسته معیشتی تقدیم گردید.


سومین روز اهداء تبلت آموزشی به یازده نفر از دانش آموزان شهرستان های دشتستان و دشتی همزمان با امضاء بورسیه ی تحصیلی سال جدید. در این رویداد روانشناس موسسه سرکار خانم مریم فرهادی در خصوص مزایا و معایب فضای مجازی برای دانش آموزان و سرپرست های گرامی صحبت کردند و گفتند که اگرچه اینترنت و شبکه های اجتماعی یکی از بی‌بدیل‌ترین ساخته‌های بشری قلمداد می‌شود، اما این ابداع بشر نیز مانند بسیاری از پدیده‌های دیگر دارای پیامدهای مثبت و منفی می‌باشد، از این رو لازم است با برنامه‌ریزی و بالا بردن سطح آگاهی عمومی، توان خود را در بهره‌برداری از آثار و دستاوردهای مثبت آن زیاد کنید و پیامدهای منفی آن را به حداقل برسانید و مدیر شعبه آقای غلامحسین کروبی در مورد اهمیت آموزش و مهارت صحبت کردند و یکی از مهارتهای مهم و تاثیر گذار در زندگی دانش آموزان را مهارت قدرشناسی و شکرگزاری نامیدند و از آنان خواستند تا در برابر مهربانی خداوند و احسان نیکوکاران و در برابر والدین و سرپرست شکر گزار و قدردان باشند.


گردهمایی خیر و خرد برای مهارت آموزی؛

این رویداد با تلاش های سرکار خانم مریم فرهادی روانشناس و کارشناس شعبه دارالاکرام استان بوشهر در شهر گناوه برگزار گردید.

این رویداد به چند منظور در بندر گناوه در پنجم مرداد برگزار گردید:
۱- هدف نخست فرهنگ سازی در خصوص هفته ملی مهارت و کارآفرینی و بزرگداشت روز ملی مهارت و کارآفرینی بود. در این رویداد فرماندار، مدیر فنی و حرفه ای، رییس آموزش و پرورش و ستاد کانون خدمت رضوی گناوه هر کدام جداگانه در خصوص آموزش های فنی و حرفه ای صحبت نمودند و مدیر دو مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران و برادران گناوه جداگانه رشته های کنونی برای آموزش را معرفی کردند.
۲- قرار شد سرپرست خانواده ها، دانش آموزان و مددکاران و سایر افراد متقاضی، بنا به علاقه مندی، تحصیلات و استعداد خویش، یکی از رشته‌های این دو آموزشگاه فنی حرفه ای دولتی واقع در شهر گناوه را انتخاب کرده و سپس به مؤسسه اطلاع دهند تا اقدامات لازم برای شرکت آنها در این دوره های آموزشی داده شود. در ضمن اعلام شد اگر به دوره آموزشی علاقه مند هستند و نیاز دارند که هم اکنون در لیست‌ این دو مرکز نیست به مؤسسه اعلام نمایند تا شرایط آموزش این مهارت برای آنها فراهم گردد.
۳- در خصوص اشتغال، کارآفرینی، تسهیلات و امکانات برای ایجاد کسب و کار نیز، از چند نیکوکار و بانی در این رویداد دعوت شده بود که هر کدام جداگانه وعده های مساعدی برای تأمین مکان، پروانه کسب، وام و تجهیزات کسب و کار برای خانواده ها و دانش آموزان اعلام آمادگی نمودند.
۴- رشته و حرفه های موجود آموزش مهارت جهت برادران: برق ساختمان، برق صنعتی، plc،miniplc، ایمنی، تعمیر و نگهداری خودرو، تعمیر و نصب کولرهای اسپیلت دوتکه؛
رشته و حرفه های موجود آموزش مهارت جهت خواهران: خیاطی، تراریوم، سازهای کنفی با استفاده از وسایل بازیافتی،کامپیوتر؛
۵- رئیس آموزش و پرورش شهرستان گناوه، آقای مردانی آمادگی کامل خود و آموزشگاههای دخترانه و پسرانه تحت مدیریت برای رشته های کار و دانش، فنی حرفه‌ای و هنرستان را اعلام نمودند و اطلاع رسانی لازم به خانواده‌های محترم و دانش آموزان عزیز صورت گرفت.
۶- مسئول ستاد مرکزی کانون خدمت رضوی بندر گناوه، آقای ملک زاده آمادگی کامل خود را برای همکاری در خصوص فراهم نمودن مقدمات، امکانات و تسهیلات با مشارکت بانیان نیکوکار اعلام نمودند.
۷- فرماندار شهرستان گناوه، آقای صفری ضمن ایراد سخنرانی، آمادگی کامل خود و مدیران شهرستان را برای همکاری با مؤسسه دارالاکرام و تحقق اهداف اعلام شده توسط مدیر شعبه دارالاکرام در این گردهمایی را، اعلام نمود و با توجه به ارتباط دوستی قدیمی و سازمانی با ایشان اعلام کرد هرگونه کمکی لازم باشد دریغ نخواهند کرد.
۸- برای برگزاری این رویداد در فرصت کوتاه کمتر از ۲۴ ساعت، همه هماهنگی ها به صورت تلفنی از بوشهر با بندر گناوه توسط مدیر شعبه صورت گرفت. فرماندار بلافاصله برای حضور و سخنرانی در مراسم اعلام آمادگی کرد. ریاست آموزش و پرورش برای واگذاری رایگان تالار اصلی شهر به نام تالار بهزاد اعلام آمادگی و به همکاران خود ابلاغ نمود. آقای ملک زاده پذیرایی مراسم را به عهده گرفت. مسئول فنی حرفه ای، کار فیلمبرداری و عکاسی و خبری با حضور باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیما و ویدئو پروژکشن را به عهده گرفت و انجام داد. مددکاران و همیاران با کمال علاقه همکاری نمودند. با نصب چندین بنر مؤسسه دارالاکرام به‌خوبی به حضار معرفی گردید.
۹- نکته حائز اهمیت این که برای رعایت حال دانش آموزان و خانواده ها، این رویداد با شرکت ۳۶ دانش آموز و خانواده آنان ساکن شهر و روستاهای گناوه به جای بوشهر در این شهر برگزار گردید. قرارداد بورسیه دانش آموزان به زیبایی و با حفظ کرامت آنان امضا شد. به همه دانش آموزان بدون استثناء بسته کتاب اهدائی تقدیم گردید. به افراد منتخب و از قبل مشخص شده، تبلت آموزشی واگذار شد. توسط رئیس شبکه بهداشت درمان گناوه خانم حیدری و مدیر مدرسه ۲۲بهمن خانم عباسی لوح سپاس و از سوی موسسه هدیه نقدی جداگانه به خانم یگانه زمانی دانش آموز عضو دارالاکرام که در آزمون های تیزهوشان و مدرسه نمونه دولتی پذیرفته شده اند تقدیم گردید.
۱۰- در این رویداد، مددکاران سرکار خانم نرگس باغبانی و نسترن داودی و همچنین مشارکت سازمان های دولتی و مردم نهاد و همیاران و بانیان در تمام مراحل و گام های اجرایی این گردهمایی بود.


اهداء لپ تاپ

همزمان با سالروز تولد حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر، در آیینی شش نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان موفق عضو مؤسسه خیریه دارالاکرام شعبه بوشهر، به صورت حضوری و ۲۰ نفر از دختران شرکت کننده در مسابقات نقاشی روز ملی خلیج فارس و هفته سلامت به صورت غیر حضوری مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتند. به هر کدام از دانش آموزان و دانشجویان که به همراه خانواده خود در محل شعبه استان بوشهر حضور داشتند یک دستگاه لپ تاپ اهدایی از سوی خیرین خارج از کشور تقدیم گردید و هدایای نقدی در نظر گرفته از سوی یکی از افراد نیکوکار هم استانی به ۲۰ نفر از دانش آموزان دختر عضو این سازمان مردم نهاد اختصاص یافت و قرار شد جوائز به آنان اهداء شود. غلامحسین کروبی مدیر مؤسسه خیریه دارالاکرام شعبه استان بوشهر با قدردانی از مشارکت انسان های نیک اندیش در استان بوشهر و سایر نقاط ایران و جهان، اظهار داشت: مؤسسه خیریه دارالاکرام ۲۰ سال پیش در آذرماه سال ۱۳۸۰‌ به همت جمعی از افراد خیرجو در تهران با هدف حمایت همه جانبه مالی، آموزشی، اجتماعی، بهداشتی، درمانی و معیشتی از دانش آموزان عضو مؤسسه، جهت جلوگیری از ترک تحصیل آنها و ارتقاء سطح آموزش و مهارت اعضاء، ایجاد شده و به تدریج فعالیت های خود را گسترش داده است. وی افزود این موسسه هم اکنون با اتکا به فعالیت‌های داوطلبانه و غیردولتی و با رعایت شفافیت کامل مالی و اصل کرامت انسانی در ۱۵ استان و ۹۵ شهر ایران بیش از ۸ هزار دانش‌آموز را از سراسر ایران بورسیه تحصیلی و آموزشی نموده است. در استان بوشهر نیز ۳۰۰ دانش آموز شناسایی و ۲۵۰ نفر پس از انطباق شرایط، از سوی کمیته مربوطه تصویب و جذب شده و به عضویت مؤسسه پذیرفته شده اند.کروبی ادامه داد: یکی از ویژگی های این خیریه، تفکیک کمک های حامی و بانی است. یعنی وجوه نقدی حامی، مستقیم به حساب دانش آموز واریز می شود به هیچ وجه صرف هزینه های جاری و سایر فعالیت ها نمی شود و حامیان می توانند از طریق پنل اختصاصی خود در سامانه آنلاین به مهربانی بر این امور نظارت کنند. کمک های نقدی و غیر نقدی بانیان (بانی عام یا بانی خاص) طبق نظر آنان بنا به مواردی که معین می نمایند، هزینه می شود.

مدیر موسسه خیریه دارلاکرام بوشهر تصریح کرد: یکی از وجوه متمایز این خیریه، پویایی چرخه مهربانی است. مؤسسه توجه و تلاش خود را به توانمند سازی، کسب مهارت و استقلال و خودکفا شدن دانش آموزان معطوف نموده و تعداد زیادی از اعضای این خیریه، هم اکنون بنا به اختیار خود و توانمند شدن، از تحت حمایت بودن خارج و به عنوان حامی، بانی یا همیار، در چرخه مهربانی ایفای نقش می کنند.

همچنین در بخشی از این مراسم دکتر عباس عاشوری نژاد استاد دانشگاه، حافظ پژوه و رئیس شورای راهبردی مؤسسه خیریه دارالاکرام با تفسیر غزلی از حافظ بیان داشت:
بدین رَواقِ زَبَرجَد نوشته‌اند به زر؛
که جز نِکوییِ اهلِ کرم نخواهد ماند؛

“فقط نکویی هست که می ماند” این حقیقت از روی تجربه به اثبات رسیده است. تجربهِ هزاران ساله از آمد و شد نسلهای ِمتعدّد بشری، حکایت ازاین دارد که همه چیز ناپایدار است و فقط خوبی و مهربانی و بخشش است که در یادها می ماند و آیندگان نیز از شنیدن آن مشعوف و خرسند می شوند. به عبارت دیگر حاصل تمام تجربه ها، دانش ها و آزمون و خطاهای بشری دریک جمله خلاصه شده و آن اینکه: جز نکوئی ِاهل ِ کرم چیزی باقی نخواهد ماند.وی در ادامه با استناد به مطالبی از جبران خلیل جبران، از نیکوکاران ایرانی عضو بنیاد کودک در آمریکا که برای توسعه دانایی و مهربانی، با اهداء تجهیزات هوشمند آموزشی دانش آموزان مستعد و موفق عضو مؤسسه دارالاکرام را یاری نموده اند و همچنین از نیکوکار سخاوتمند هم استانی قدردانی کرد و افزود، به بیان زیبای جبران خلیل جبران:
کسانی هستند که از کم، تمام را می بخشند،
آنان به حیات و کرامت بی پایان آن ایمان دارند،
و کیسه شان هیچگاه تهی نخواهد ماند.
و کسانی هستند که با لذت می بخشند،
و همان لذت، پاداش آنهاست.


شعبه ی مشهد :

اهدای رایانه به 5 دانش آموز بورسیه شده شعبه مشهد

به گزارش واحد مددکاری موسسه دارالاکرام – شعبه مشهد، طی بررسی های انجام شده در گزارش های ارسالی مددکاران، در 5 گزارش نیاز به رایانه مشاهده شد. با همکاری مددکاران عزیز، رایزنی های انجام شده توسط واحد مددکاری و همت عالی نیکوکاران گرامی، این واحد توانست 5 دستگاه رایانه دست دوم برای 5 دانش آموز مستعد مقطع دبیرستان فراهم نموده و به آنها اعطا نماید.


اهدای کامپیوتر به 3 نفر از دانش آموزان بورسیه مشهد

تامین ابزار و وسائل آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش برای ادامه تحصیل، یکی از فعالیت های مهم موسسه فرهنگی دارالاکرام می باشد. به گزارش روابط عمومی شعبه مشهد، بر اساس گزارش ها و نیازسنجی های به عمل آمده توسط مددکاران شعبه مشهد، سه نفر از دانش آموزان بورسیه شعبه مشهد برای انجام پروژه های درسی نیاز به کامپیوتر داشتند که با پی گیری های واحد مددکاری و با همت بانیان امر در تاریخ 93/10/29 سه دستگاه کامپیوتر به این دانش آموزان اهدا شد.


اهدای تبلت به نیت عزیزان آسمانی به فرزندان عزیز دارالاکرام

به یاد حامی مهربان فرزندان دارالاکرام، زنده یاد “دکتر هادی بهشتی”، 7 عدد تبلت از طرف خانواده ایشان به دانش آموزان دارالاکرام در شعبه مشهد اهدا گردید. روحشان شاد و یادشان گرامی.


اهدا تبلت و کامپیوتر به 133 دانش آموز واجد شرایط در شعبه مشهد و شهرستان های تابعه

همراهان خوب دارالاکرام؛ سلام با شروع سال تحصیلی و طغیان ویروس کرونا و تعطیلی آموزش‌های حضوری، نگران فرزندان مستعد و شایسته دارالاکرام بودیم که از امکانات آموزش‌های مجازی برخوردار نبودند، اما امیدمان با رحمت پروردگار و دست‌های مهربان شما، معجزه‌ای خلق کرد و توانستیم 133 دستگاه تبلت، گوشی تلفن همراه، کامپیوتر و لپ‌تاپ به ارزش حدوداً 448.000.000 تومان به این فرزندان خوب سرزمینمان اهدا نماییم. همچنان این قصه باقیست… کودکان و نوجوانان زیادی چشم‌به‌راه مهربانی شما هستند تا از چرخه دانایی و توانایی بازنمانند و در این مسیر بدرخشند. ان‌شاء‌الله…


اهدا لپ تاپ به یکی از دانش آموزان نخبه شعبه مشهد

به لطف خداوند و همت یکی از بانیان محترم شعبه مشهد یک دستگاه لپ تاپ به دانش آموز نخبه مشهدی اهدا شد. حامد جان دانش آموزی بسیار باهوش است و اختراعات بسیار زیادی در زمینه های مختلف و در حوزه الکترونیک با امکانات بسیار کم و ابزار اولیه داشته است. از آنجایی که موسسه دارالاکرام درصدد آنست که راه رسیدن به اهداف دانش آموزان را با هدایت ایشان در مسیر صحیح هموار کند، در حال حاضر توانسته است حامد را با همکاری حامی اش در کلاس های ICDL جهت پیشرفت بیشتر او و کسب آموزش های لازم ثبت نام کند. حامد هم اکنون با کمک همیار موسسه در حال دستیابی به آمادگی لازم برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان است.  

اهدا لپ تاپ به یکی از دانش آموزان نخبه شعبه مشهد خیریه دارالاکرام
اهدا لپ تاپ به یکی از دانش آموزان نخبه شعبه مشهد خیریه دارالاکرام

اهدا تبلت به دانش آموزان دارالاکرام

پیرو آشنایی ایرانیان نیک اندیش مقیم آمریکا با موسسه دارالاکرام و آغاز همکاری فیمابین در راستای ارتقاء تحصیل دانش‌آموزان و با درنظر گرفتن شرایط فعلی مدارس، 10 دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بورسیه شعبه مشهد دارالاکرام اهدا شد. 8 دستگاه از این تبلت‌ها به دانش‌آموزان تربت‌جام و 2 دستگاه به دانش‌آموزان قوچان اهدا شده است.

انتخاب دانش‌آموزان برای اهدا تبلت با در نظرگیری وضعیت تحصیلی، رشته تحصیلی، چگونگی همکاری دانش‌آموز و خانواده با موسسه و نوع آموزش در مدرسه انجام شده است. لازم به ذکر است در این فرآیند دانش‌آموزانی که مدارس آنها به صورت نیمه‌مجازی است در اولویت بالاتری قرار گرفتند.

اهدا تبلت به دانش آموزان دارالاکرام شعبه مشهد
اهدا تبلت به دانش آموزان دارالاکرام شعبه مشهد

اهدا لپ تاپ به یکی از دانشجویان

به لطف خداوند و همت یکی از بانیان محترم شعبه مشهد، یک دستگاه لپ تاپ به یکی از دانشجویان اهدا گردید. ☺️🌹

مهلا جان دانشجوی پرتلاش و باانگیزه رشته میکروبیولوژی جهت شرکت در کلاس ها، برنامه های دانشگاهی و انجام تکالیف مربوطه نیاز به لپ تاپ داشت که به لطف الهی و همت بانیان نیک اندیش برای او تهیه شد.

اهدا لپ تاپ به یکی از دانشجویان

شعبه ی خمین :

اهدا تبلت و خرید وسایل کمک آموزشی

از طرف موسسه خیریه مهرخوبان خمین 33 عدد تبلت به دانش آموزان موسسه اهدا شد و از طرف بانیان محترم هزینه خرید دو دستگاه تلوزیون،دو دستگاه گیرنده دیجیتال،یک عدد مودم اینترنت و 6 عدد فلش جهت استفاده دانش آموزان در امر آموزش پرداخت شد.همچنین از طرف بانی محترم یک عدد تبلت به یکی از دانش آموزان اهدا گردید.


اهدا گوشی موبایل به دانش آموزان

از طرف بانی محترم تعداد 11 عدد گوشی موبایل به دانش آموزان موسسه اهدا شد


شعبه ی نجف آباد :

اهدا گوشی

به لطف خداوند و یاری خیراندیشان گرامی جناب آقای مهندس مغزی(شهردار محترم شهرستان نجف آباد)

جناب آقای محسن پور اسماعیلی (عضوشورای شهر)جناب آقای فقهی ومهدیه،4عدد گوشی اندروید و1عدد تبلت به 5نفر از دانش آموزان موسسه خیریه دارالاکرام _نجف آباد اهدا شد.

ازخداوند منان توفیق روز افزون سلامتی برای این عزیزان خواهانیم.پیرو آشنایی ایرانیان نیک اندیش مقیم آمریکا با موسسه دارالاکرام و آغاز همکاری فیمابین در راستای ارتقاء تحصیل دانش‌آموزان، 7 دستگاه لپ‌تاپ به دانش‌آموزان بورسیه شعبه مشهد دارالاکرام اهدا شد.

این لپ‌تاپ‌ها به دانش‌آموزانی که در رشته‌های فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند و برای انجام پروژه‌های خود نیاز به لپ‌تاپ و کامپیوتر دارند، اهدا شده است.
لازم به ذکر است که چگونگی همکاری دانش‌آموز با موسسه در جهت ارائه کارنامه، پاسخگویی به تلفن‌ها، مشارکت در کلاس‌ها، همکاری با مددکار و … نیز در نحوه انتخاب دانش‌آموزان لحاظ شده است.

اهدا لپ تاپ به دانش آموزان شعبه مشهد موسسه دارالاکرام
اهدا لپ تاپ به دانش آموزان شعبه مشهد موسسه دارالاکرام
اهدا لپ تاپ به دانش آموزان شعبه مشهد موسسه دارالاکرام
اهدا لپ تاپ به دانش آموزان شعبه مشهد موسسه دارالاکرام
اهدا لپ تاپ به دانش آموزان شعبه مشهد موسسه دارالاکرام

شعبه ی شیراز :

تامین گوشی‌های هوشمند برای دانش‌آموزان شعبه شیراز(گل نرگس)

با شروع فعالیت آموزش مجازی، اغلب دانش‌آموزانی که به اینترنت پرسرعت، گوشی هوشمند، ‌تبلت و لپتاب دسترسی داشتند آموزش مجازی را شروع کردند و متاسفانه دانش‌آموزانی که این امکانات را در اختیار نداشتند، در امر آموزش با مشکل مواجه شدند و برای حل این مشکل با همت بانیان خیر و با بررسی کمبودهای دانش‌آموزان کمتر برخوردار و متناسب با فراخور نیازهای آموزشی این برهه، تعداد 88 عدد تبلت تامین گردید و هنوز چشم به راه یاری خیرین جهت تامین کسری تبلت جهت دانش آموزان هستیم.

*روابط عمومی دارالاکرام(گل نرگس)شیــــراز


بازتاب توزیع ۸۸گوشی هوشمند بین دانش آموزان مستعد تحصیل در دارالاکــــرام

گزارش خبرنگار روزنامه تماشا در خصوص توزیع ۸۸گوشی هوشمند به دانش آموزان دارالاکرام شعبه شیـــراز(گل نرگس)

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸


شعبه ی شوش :

اهدای لپ تاپ و کامپیوتر به دانش آموزان شعبه شوش

اهدای ۴ عدد دستگاه لب تاپ و ۴ عدد دستگاه کامپیوتر به دانش آموزان ممتاز موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل العباس
با همکاری ستاد مرکزی در راستای ارتقاء تحصیل دانش‌آموزان ، موسسه دارالاکرام شعبه شوش تعدادی لب تاپ و کامپیوتر به دانش آموزان عزیز اهداء نمود.
در این راستا جلسه ای با حضور دانش آموزان پایه های نهم،دهم،یازدهم و دوازدهم و جمعی از مسئولین شهرستان ، به منظور اهدای حواله لب تاپ و کامپیوتر به دانش آموزان و تقدیر و تشکر از همیاران گرامی برگزار شد.


شعبه ی آذرشهر :

اهداء ابزار آموزشی لپ تاپ و تبلت برای دانش آموزان نیازسنجی شده دارلاکرام آذرشهر

💠این مراسم با دعوت از دانش آموزان واجد شرایط و معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان و با حضور بانی، سرپرست و اعضاء شورای راهبردی دارالاکرام شعبه آذرشهر برگزار گردید.

✍️دانش آموزان با امضاء و تکمیل فرم رضایت تحصیلی، ضمن برخورداری از این ابزار، تعهد خود را درقبال پیشبرد و ارتقاء هرچه بهتر تحصیل و یادگیری اعلام نمودند.

🙏با تشکر از بانیان و عوامل تهیه و آماده سازی ابزار کمک آموزشی
✅ توسعه‌ی انسانی، از آموزش کودکان، تا شهروندان خوب.
👥 همراهتان هستیم:روابط عمومی دارالاکرام شعبه آذرشهر


اهدای تبلت به دانش آموزان شعبه شوش

با ورود به فصل مدارس و استفاده دانش آموزان از برنامه شاد دو عدد دستگاه تبلت به دانش آموزان عزیزی که تبلت نداشتند اهدا شد.


به همت خیرین موسسه خیریه دارالاکرام شهرستان شوش 5 عدد تبلت به دانش آموزان تحت پوشش این موسسه اهدا شد…


با عنایت پروردگار و همیاری همکاران ستاد مرکزی بار دیگر توانستیم تعداد 14 عدد تبلت جهت ارتقای تحصیل به دانش اموزان عزیز اهدا کنیم.
.
.
با ما در تماس باشید ☎️
۰۶۱۴۲۸۷۲۰۴۱
۰۶۱۴۲۸۷۲۰۱۱
.
👥 راه های ارتباطی:
⚜️@bemehrbani. shush
⚜️https://www.instagram.com/invites/contact/?i=1oick6h4oagzg&utm_content=1t2dxxt‎‏
⚜️darlekram.com