خیریه جهرم دارالاکرام


معرفی خیریه

در سال 1380 خیریه ای به نام موسسه خیریه دارالاکرام تاسیس شد و با هدف بهبود وضعیت تحصیل کودکان در معرض خطر ترک تحصیل، شروع به فعالیت کرد. خیریه شهر جهرم نیز در سال 1395 به عنوان هفتمین شعبه موسسه دارالاکرام فعالیت خود را شروع کرد.

در حال حاضر شعبه شهر جهرم، 362 دانش آموز بورسیه شده دارد و با حمایت های داوطلبانه 345 همیار متعهد و 100 مددکار مجرب در زمینه حمایت تحصیلی از دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست موثر، مشغول به فعالیت است.

براساس برآوردهای آماری انجام شده، طی سال 99 ارزش ریالی کالا و خدمات غیر نقدی در حوزه های آموزش، مشاوره، بهداشت و درمان، مددکاری، اشتغال زایی و کار آفرینی که به صورت رایگان انجام شده است معادل مبلغ 11 میلیارد و 280 میلیون و 243 هزار ریال است.

مجموع بورسیه تحصیلی و دریافتی های دیگر دانش آموزان تحت پوشش این شعبه مبلغ 7 میلیارد و 427 میلیون و 994 هزار و 210 ریال می باشد که با انعقاد قرارداد بورسیه به حساب بانک پاسارگاد آن ها واریز شده است.

 

مجوز فعالیت خیریه


اطلاعات تماس خیریه


 

شماره تماس : 07154235564 - 071554235563 - 071554235562

کد پستی : 7417663976

سامانه پیامکی : 500012882

آدرس: استان فارس، شهرستان جهرم، بلوار شهید رجایی، نرسیده به پل اول، ساختمان میلاد، واحد 104 و 105.

 

 

شماره حساب خیریه


شماره حساب:  3258100104846368

شمارت کارت: 9435-0001-2970-5022

شماره شبا: IR740570032581010484636108

 

 

بانک پاسارگاد بنام موسسه دارالاکرام

موقعیت مکانی خیریه


کمک به نیازمندان، کمک به خود

همه ما می دانیم که انسان ها جزو موجودات بشدت اجتماعی هستند و یک مزیت مهم انسان ها در موضوع هم زیستی آنها با یکدیگر است. انسان ها در طول زندگی خود ممکن است بارها و بارها دچار مشکلات فراوانی شوند که به تنهایی قادر به حل کردن آنها نیستند. در این شرایط افرادی مانند خانواده، نزدیکان، دوستان، آشنایان و گاهی حتی غریبه ها به کمک آنها می شتابند و برای حل مسائل شخص به او یاری می رسانند. نمی توان گفت که ما در زندگی تحت هیچ شرایطی به مشکل بر نمیخوریم و در واقع به عنوان یک انسان قدرت آن را نداریم که تمام مشکلات خود را به تنهایی حل کنیم.

کمک به نیازمندان و فقرا در واقع کمک به خود ما است، زیرا با انجام هرکاری قطعا نتیجه آن را خواهیم دید و هم کار نیک و هم کار ناپسند نتیجه ای را برای ما در پی دارد. کمک ما به افراد نیازمند موجب رضایت خاطر پروردگار می شود و باری از دوش مردم سختی کشیده و بی بضاعت بر میدارد. اما ما به تنهایی قادر به رساندن کمک ها به دست نیازمندان نیستیم و می توانیم برای انجام کارهای خیرخواهانه از موسسات خیریه کمک بگیریم. حالا در ادامه به بررسی فعالیت ها و خدمات موسسه خیریه دارالاکرام در شهرستان جهرم می پردازیم.

وضعیت تحصیل دانش آموزان نیازمند در شهر جهرم

قطعا تا به حال برای شما پیش آمده که کودک کاری به شیشه ماشین شما ضربه زده و از شما درخواست پول یا خرید کالایی کند. این کودکان افراد بی بضاعتی هستند که در شرایط اقتصادی و خانوادگی ضعیفی زندگی می کنند و مجبور هستند برای تامین هزینه های خانواده در سنین پایین وارد بازار کار شوند و یا به تکدی گری مشغول شوند. کودکان کار اغلب به تیم های تکدی گری و قاچاق مواد مخدر وابسته اند، دادن پول یا خرید از آنها موجب می شود انگیزه تحصیل آنها به صفر برسد.

در شهر جهرم تعداد زیادی از این کودکان وجود دارند که به جای تحصیل در مدرسه، در کوچه و خیابان مشغول کار یا تکدی گری هستند. طبق گفته معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور مطالعاتی با دانشگاه علوم بهزیستی انجام شده که نشان می دهد 70 هزار کودک خیابانی در کشور وجود دارد. آمار این کودکان شامل کودکانی است که در خیابان مشغول به کار هستند اما شامل کودکان مشغول به کار در کارگاه ها نیست و شهر جهرم نیز سهمی از این آمار کشوری دارد.

اخبار خیریه


۱۵خرداد ۱۴۰۱

شعبه ی قم : جشن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر موسسه دارالاکرام قم در حرم مطهر مضرت معصومه (س) به نام خداوند لطف و کرامتبه مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها، همایش ویژه مادران و دختران موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) در روز پنجشنبه مورخ دوازدهم خرداد، در حرم مطهر حضرت […]

۱۵فروردین ۱۴۰۱

مادران سرپرست خانواده همه اعتراف می کنند که اگر ما از کودکی به فکر بیمه و پس انداز برای آینده بودیم، الان وضعیت روحی و جسمی ما بهتر از این بود. حدود ۱۰ الی ۱۵ سال کارگری کرده ایم نه ما را بیمه کرده اند و نه خودمان پس اندازی داریم. و اکنون این تجربه […]

۱۰فروردین ۱۴۰۱

کرونا و تعطیلی مدارس ضربات سختی به دانش آموزان وارد کرده است، از جمله افزایش استرس، افسردگی، افت تحصیلی، ضعف آموزش، ناامیدی، تضعیف باورها و فرهنگ، و… اردو یکی از برنامه های خوب است که با آن می توان تا حدودی به برگشت حس و حال بازی و درس و مدرسه در دانش آموزان کمک […]

۲۳بهمن ۱۴۰۰

حسین آقا یکی از دانش آموزان خوب مؤسسه دارالاکرام است، پدر و مادرش هردو بیمار هستند و نمی توانند بیرون از منزل کار کنند. خانه ندارند و چند ماه است که پرداخت اجاره خانه عقب افتاده، سختی فوق العاده زندگی، ایشان را بر آن داشت که در منزل مشغول به کاری در حد توان شوند […]

۱۸دی ۱۴۰۰

مشاوره تحصیلی برای نیازمندان؛ نیاز حیاتی جامعه برای این‌که هر دانش‌آموزی بتواند در تحصیل خود به موفقیت برسد، باید موارد مختلفی را در نظر بگیرد که در نوع خود حائز اهمیت هستند. بسیاری از اوقات دانش‌آموزان نیاز به هدایت تحصیلی دارند تا بهترین انتخاب را برای آینده خود داشته باشند. در این بین، بسیاری از […]

۰۹دی ۱۴۰۰

شناسایی دانش آموزان آسیب پذیر منطقه های عشایری جهرم دانش آموزان باهوشی دارد که اگر به امور آموزشی ایشان توجه شود، آینده سازان موفقی خواهند شد. یسنا خانم پارسال به دلیل نداشتن تلفن همراه، نتوانسته ارتباط خوبی با مدرسه داشته باشد، تابستان امسال مادرش یک ماه کارگری می کند تا بتواند برای یسنا تلفن همراه […]

۲۵آذر ۱۴۰۰

ستایش خانم دانش آموز کلاس هشتم عضو مؤسسه دارالاکرام، در مسابقات کاراته استانی به مدال طلا دست یافت. ایشان به همراه مادرشان به مؤسسه آمدند و به پاس قدردانی از دارالاکرام، مدال خود را به مدیر مؤسسه اهدا نمودند. آذرماه ۱۴۰۰مؤسسه عام المنفعه دارالاکرام جهرم

۱۷آذر ۱۴۰۰

اینجا باغ عاطفه است و درختان احساس، شکوفه کرده اند، بر گلبرگ های ایمان، شبنم محبت چکیده است و بوی خوش مهربانی فضا را عطرآگین کرده است. سپاسگزاریم از بانیان بزرگوار که بر لبهای فرزندان عزیز لبخند امید می نشانند، هر لحظه به بهانه ای…. به 200 دانش آموز، در ازای کارهای هنری، ورزشی و […]

فعالیت های خیرخواهانه دارالاکرام در جهرم

شعبه جهرم در جهت حمایت از دانش آموزان نیازمند و مستعد اقدامات خیرخواهانه بسیار زیادی انجام داده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

1.اردوهای دانش آموزی

با توجه به گسترش بیماری کرونا و تعطیلی مدارس شاهد ضربات سخت وارد شده از جمله افسردگی، استرس، ناامیدی، ضعف تحصیلی و غیره به دانش آموزان بودیم. به جهت برگشت حس و حال خوب به دانش آموزان اردوهایی برای دانش آموزان ترتیب داده شد.

2.شناسایی دانش آموزان بی بضاعت عشایر

در بین دانش آموزان منطقه های عشایری جهرم دانش آموزان آسیب پذیری وجود دارند که بسیار باهوش و با استعداد هستند. تعدادی از آنها به دلیل نداشتن گوشی همراه نمی توانستند با مدرسه ارتباط خوبی بگیرند و اینجا بود که موسسه خیریه دارالاکرام طی یک برنامه ریزی مناسب، اقدام به شناسایی این دانش آموزان نیازمند کرده و در جهت رفع نیاز آن ها تعدادی گوشی همراه به این عزیزان اهدا کرده است.

3.کسب مدال استانی

یکی از فعالیت های موثر این شعبه شناسایی پتانسیل هایی مانند استعدادهای ورزشی دانش آموزان است. با همت و حمایت شعبه جهرم یکی از دانش آموزان در مسابقات کاراته استانی مدال طلا آورد و به جهت قدردانی آن را به مدیر موسسه اهدا نمود.

4.برگزاری جلسات مشاوره

یکی از اقدامات موثر این شعبه برگزاری جلسات مشاوره جهت هدایت تحصیلی دانش آموزان تحت پوشش است.

5.اشتغالزایی

به یاری خداوند و اعطا دو مورد وام جهت اشتغال از صندوق خیریه راه بهشت، سرپرست دو خانواده با خرید خودرو مشغول به کار شدند.

6.آموزش کمک های اولیه

شعبه جهرم جهت ترویج فرهنگ بهداشت و درمان با همکاری واحد داوطلبان حلال احمر شهرستان جهرم اقدام به تاسیس خانه هلال مؤسسه دارالکرام حضرت ابوالفضل (ع) نمود. در خانه هلال آموزش کمک های اولیه به مادران و فرزندان، به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می شود همچنین مددکاری دانش آموزان نیز پذیرش می شود.

همانطور که گفته شد اقدامات نام برده تنها بخش کوچکی از فعالیت های دارالاکرام در شعبه شهرستان جهرم است. می توانید گزارش های بسیار شفاف عملکرد و مالی این موسسه عام المنفعه را از طریق حضور در شعبه بررسی کنید.

سخن پایانی دارالاکرام

در این مقاله در مورد ضرورت کمک به افراد نیازمند صحبت کردیم، سپس وضعیت تحصیلی دانش آموزان شهرستان جهرم را بررسی کردیم. در ادامه با معرفی موسسه دارالاکرام و شعبه جهرم، اقدامات این شعبه را نام بردیم. شما هم می توانید با کمک های نقدی خود عضوی از خیریه ما باشید و در این اقدامات خیرخواهانه سهیم باشید. اگر کودک نیازمندی را می شناسید که شرایط اقتصادی ضعیفی در خانواده دارد و در معرض جا ماندن از ادامه تحصیل است حتما به ما معرفی کنید. نظرها و پیشنهادهای خود را با ما درمیان بگذارید، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود. ممنون که تا پایان مقاله همراه ما بودید.