خیریه شوش دارالاکرام


درباره خیریه

موسسه خیریه دارالاکرام ابتدا در سال 1380 آغاز به کار کرد و خیریه شوش به عنوان شانزدهمین شعبه مجموعه دارالاکرام و در سال 1397 تاسیس شد.

شانزدهمین شعبه دارالاکرام در شهر شوش 140 دانش آموز بورسیه دارد و تحت حمایت های داوطلبانه 8 همیار بسیار متعهد و 13 مددکار مجرب در زمینه حمایت تحصیلی از دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست موثر مشغول به خدمت رسانی است.

طی سال 99 به صورت رایگان در حوزه های آموزشی، مشاوره، بهداشت و درمان، مددکاری، اشتغال زایی و کارآفرینی اقداماتی انجام شد و طبق برآوردهای آماری مبلغی معادل 5 میلیارد و 338 میلیون و 431 هزار و 150 ریال به دانش آموزان این شعبه تعلق گرفته است.

مجموع بورسیه تحصیلی و دیگر دریافتی های نقدی دانش آموزان شعبه شوش در طی سال 99 مطابق با انعقاد قرارداد بورسیه، مبلغ 2 میلیارد و 464 میلیون و 974 هزار و 110 ریال است که به صورت نقدی به حساب بانک ملت آنها واریز شده است.

 

مجوز فعالیت خیریه


اطلاعات تماس خیریه


شماره تماس :  06142872041

کد پستی : 

سامانه پیامکی : 500012882

آدرس: شوش، شهرک دانیال، خیابان هنر، نخل 2، پلاک 46

شماره حساب خیریه


 

شماره حساب : 8736227179

شمارت کارت : 7882-6355-3374-6104

 

 

بانک ملت بنام موسسه دارالاکرام

موقعیت مکانی خیریه


کمک به کودکان بی بضاعت

برای برخی افراد، کمک به خیریه در صدر فهرست کارهایشان نیست، آن‌ها نمی‌دانند هدف خیریه ها چیست و حتی ممکن است باور داشته باشند که پولشان برای هیچ سودی مصرف نمی‌شود؛ اما آنها اشتباه می کنند، اگر توانایی مالی برای انجام این کار را دارید، کمک به امور خیریه یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. به خصوص زمانی که آن موسسه خیریه برای کمک به کودکان بی بضاعت کار می کند، زیرا کودکان، آینده ما هستند. بدون آنها کشور ما و جهان ما به جایی نمی رسد، نه تنها کمک به موسسات خیریه که به کودکان کمک می کنند به نفع خود کودکان است، بلکه تأثیر مثبتی بر جامعه ما خواهد گذاشت.

کودکان بی بضاعت توانایی خود را برای داشتن دوران کودکی عادی از دست می دهند و قادر به رشد عاطفی، فیزیکی و اجتماعی نیستند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که آنها بیشتر در معرض افسردگی، عزت نفس پایین، عدم دریافت آموزش و رنج هستند و از کمبود خواب و تغذیه بد رنج می برند. همانطور که این کودکان بزرگ می شوند، احتمال کمتری وجود دارد که به طور مثبت به جامعه کمک کنند زیرا ممکن است نتوانند شغلی پایدار و با درآمد خوب داشته باشند. به جای کار، احتمال بیشتری دارد که در جرم و جنایت شرکت کنند و قربانی سیستم عدالت کیفری شوند.

وضعیت تحصیل دانش آموزان نیازمند در شوش

در شورای آموزش و پرورش شهرستان شوش نشستی برگزار شد و در آن اظهار شد که در بخش فتح‌المبین شوش، دختران روستاهای همجوار به دلیل نبود امکانات آموزشی و مدرسه ترک تحصیل می کنند. با توجه به حضور عشایر در این منطقه با کمبود امکانات فضای آموزشی بسیار زیادی رو به رو هستند. در این نشست گفته شد که آموزش و پرورش در این سالها اقدامات خاصی برای نوسازی بخش فتح المبین نکرده است و تنها خیرین مشغول به ساخت و ساز مدرسه در این ناحیه هستند.

به گفته آقای لطفی مجد بیشتر مدارس فتح المبین دیوار ندارند و آنهایی هم که دیوار دارند بسیار حادثه ساز هستند زیرا استحکام کافی ندارند. به گفته بخشدار فتح المبین مشکلات آموزش در این بخش از شوش بسیار زیاد است و اکثر مدارس حتی سرویس بهداشتی هم ندارند.

این موارد تنها مشکلات یکی از بخش های شوش است، کودکان بی بضاعت و محروم این شهرستان بسیار زیاد هستند و مشکلات اقتصادی آنها را وادار به ترک تحصیل، کار زود هنگام یا ازدواج زود هنگام دختران کرده است.

اخبار خیریه شوش


۲۴آبان ۱۴۰۱

مسئولیت‌پذیری یکی از ارکان اصلی موفقیت در هر جامعه‌ای است. اگر شما نگاهی به جوامع امروز بیندازید متوجه خواهید شد که هر کدام از آن‌ها با مشکلات زیادی دست‌وپنچه نرم می‌کنند. شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف نیز در همین جامعه به وجود آمده‌اند و به رشد خود ادامه می‌دهند. به‌همین علت هر شرکتی باید نسبت به […]

۳۰مرداد ۱۴۰۱

✅ توسعه‌ی انسانی، از آموزش کودکان، تا شهروندان خوب.👥 همراهتان هستیم:روابط عمومی دارالاکرام شعبه آذرشهر0413-4234176☎️ صفحه اینستاگرام دارالاکرام آذرشهر ❇️ کانال دارالاکرام شعبه آذرشهر در تلگرام   برگزاری جلسه شورای راهبردی در شعبه تازه تاسیس آذرشهر شعب موسسه دارالاکرام برای تدوین برنامه ها و ارزیابی اقدامات انجام شده خود در ماه، به صورت مستمر جلسات شورای راهبردی را […]

۲۹تیر ۱۴۰۱

اهداء گوشی و لپ‌تاپ به نیازمندان تکنولوژی هر روزه با پیشرفت زیادی روبرو می‌‌شود که در نتیجه آن امکانات بیشتری در اختیار ما انسان‌ها قرار می‌گیرد. امروزه تلفن همراه و لپ‌تاپ جزو امکاناتی هستند که به‌صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند و تقریباً تبدیل به ضروریات زندگی شده‌اند. نکته مهم این است که بسیاری از […]

۱۲تیر ۱۴۰۱

برگزاری جشن تولد برای دختران متولد بهار و تابستان – شعبه مشهد از صدای سخن عشق ندیدم خوشتریادگاری که در این گنبد دوار بماند همراهان مهربان دارالاکرامسلام و درود به منظور تقویت روحیه دانش‌آموزان و از سرگیری برنامه‌های فرهنگی بعد از پاندمی کرونا، ضیافتی جهت شادباش تولد دانش‌آموزان دختر متولد بهار و تابستان شعبه مشهد […]

۰۷تیر ۱۴۰۱

دومین دوره آموزش خیاطی جهت یادگیری از مبتدی تا پیشرفته در موسسه دارالاکرام شعبه شوش توسط همیار گرامی برای هنر جویان به تعداد 16 نفر برگزار شد که هدف این دوره های آموزشی این است که با در نظر گرفتن نیاز های جامعه و بازار کار در رشته خیاطی ایفای نقش کنند .  

اقدامات شعبه دارالاکرام شوش

در شعبه شوش اقدامات بسیار زیادی برای دانش آموزان تحت پوشش صورت گرفته است و تمام این اقدامات در جهت کاهش رنج دانش آموزان و خانواده هایشان در زندگی است. در ادامه برخی از آنها را می خوانیم:

1.برگزاری جلسات مشاوره

در شعبه شوش این موسسه خیریه، جهت بهبود وضعیت روحی و روانی دانش آموزان تحت پوشش جلسات مشاوره برگزار می شود. همچنین تعدادی از جلسات مشاوره برای هدایت تحصیلی و بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان است. البته این جلسات برای خانواده های دانش آموزان تحت پوشش نیز برگزار می شود.

2.اهدا انواع کتاب

در هفته کتاب و کتاب خوانی تعداد زیادی کتاب از طرف خیرین در اختیار این شعبه قرار گرفت و مددکاران محترم با شناسایی نیاز دانش آموزان بین آنها تقسیم کردند.

3.برگزاری دوره های فنی حرفه ای

فصل تابستان زمان بسیار خوبی برای برگزاری انواع دوره ها است زیرا دانش آموزان به مدرسه نمی روند و وقت کافی برای شرکت در کلاس ها دارند. جهت یادگیری انواع مهارت ها دوره هایی با همکاری فنی حرفه ای مانند خیاطی، تعمیرات موبایل و غیره برگزار می شود.

4.شناسایی کودکان نیازمند

تیم مجرب مددکاران با مراجعه به مناطق مختلف توسط انواع مصاحبه ها به شناسایی کودکان بی بضاعت در خطر ترک تحصیل می پردازند.

5.اهدا لوازم الکترونیکی

با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی، نیاز دانش آموزان به وسایل الکترونیکی بیشتر می شود، با توجه به این امر مهم، شعبه شوش اقدام به شناسایی نیاز دانش آموزان و اهدا گوشی و لپ تاپ به آنها کرده است.

6.اردوهای تفریحی دانش آموزان

جهت تلطیف روحیه دانش آموزان بی بضاعت و افزایش روحیه آنها در زندگی تعدادی اردوی تفریحی و فرهنگی برای این دانش آموزان تدارک دیده شده است.

7.بسته های معیشتی

در مناسبت های متفاوت مانند ماه رمضان، محرم و غیره بسته های معیشتی متفاوتی شامل انواع غذاها و یا مواد غذایی به خانواده های این دانش آموزان اهدا شده است.

همانطور که گفتیم این اقدامات تنها موارد کمی از کارهای شعبه شوش است، در واقع حمایت از تحصیل بهانه ای است برای شناسایی بیشتر آسیب های این دانش آموزان و خانواده هایشان.

سخن پایانی دارالاکرام

در این مقاله بررسی کردیم که چرا باید به کودکان بی بضاعت و تنگدست کمک کنیم و بهترین راه آن سپردن کمک های نقدی به دست خیریه هاست. سپس به معرفی شعبه دارالاکرام در شوش پرداختیم و اقدامات آن را بررسی کردیم. اگر شما هم وضعیت مالی مناسبی دارید بهتر است کمک های خود را در اختیار دارالاکرام بگذارید تا به طور هدفمند و سازماندهی شده برای دانش آموزان مستعد و نیازمند صرف شود. همچنین اگر کودک نیازمندی را می شناسید به ما معرفی کنید. نظرها و پیشنهادهای خود را بنویسید، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود، ممنون که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید.