خیریه قم دارالاکرام


معرفی خیریه قم

موسسه خیریه دارالاکرام در سال 1380 با هدف بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان درمانده و بی بضاعتی که در معرض خطر ترک تحصیل هستند تاسیس شد. پس از اقدامات بسیار تاثیرگذار این خیریه، در سال 1393 شعبه دوم دارالاکرام در شهر قم تاسیس گردید. در این شعبه در حال حاضر تعداد 398 دانش آموز تحت پوشش و بورسیه تحصیلی شده اند. این شعبه با حمایت های داوطلبانه 238 همیار بسیار متعهد و 44 مددکار مجرب مشغول به خدمت رسانی در زمینه حمایت تحصیلی از دانش آموزانی است که مستعد و فاقد سرپرست موثر هستند.

 طبق برآوردهای آماری انجام شده، ارزش ریالی کالا و خدمات غیر نقدی که در سال 99 در این شعبه به صورت رایگان اهدا شده، در حوزه های مشاوره، آموزش، درمان، بهداشت، اشتغالزایی، مددکاری و کارآفرینی به ارزش مبلغی معادل 13 میلیارد و 727 میلیون و 125 هزار تومان بوده است.

در سال 99 مجموع بورسیه های تحصیلی و انواع دریافتی های نقدی دیگر این دانش آموزان در شعبه قم که با انعقاد قرارداد بورسیه تعلق گرفته است مبلغ 14 میلیارد و 290 میلیون و 27 هزار و 227 تومان بوده و به حساب بانک سامان آنان واریز شده است.

 

مجوز فعالیت خیریه دارالاکرام قم


شماره تماس خیریه قم


 

شماره تلفن : 02532915919 - 02532901985

کد پستی : ٣٧١۶۶٩۵٨۶۴

سامانه پیامکی : 500012884

آدرس: قم، بلوار جمهوری اسلامی، کوچه 30، پلاک 73

شماره حساب خیریه قم


شماره حساب:   4-88111111-819-811

شمارت کارت:    2650-1394-8610-6219

شماره شبا    :  IR260560081181988111111004

 

 

بانک سامان بنام موسسه دارالاکرام

 

موقعیت مکانی خیریه


کودکان امروز آینده ما هستند

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آینده مملکت دست چه کسانی است؟ همین کودکانی که امروز مشغول به تحصیل و آموزش انواع مهارت ها هستند آینده کشور ایران را رقم خواهند زد. کودکان سرنوشت ساز ایران تنها کودکانی نیستند که با شرایط اقتصادی خوب خانواده هایشان انواع امکانات رفاهی و آموزشی را برای رشد و شکوفایی در درست دارند. در واقع کودکان بسیاری هستند که در شرایط اقتصادی بسیار ضعیفی زندگی می کنند و در آینده وارد اجتماع می شوند. پتانسیل ها و استعدادهای بسیار زیادی در این کودکان نهفته است که شاید هیچ وقت فرصت شکوفایی پیدا نکنند و با رشد بی هدف خود فقر را در جامعه گسترش می دهند.

در آیات آسمانی قرآن بسیار بر انفاق و نیکوکاری تاکید شده است و وظیفه هر مسلمانی است که به فکر هم نوعان خود باشد. موسسات خیریه بسترهای بسیار مناسبی برای رسیدگی به وضعیت انسان های درمانده و بی بضاعت است. چرا که این موسسات با اهداف بسیار متفاوت طی اقدامات استراتژیک و سازماندهی شده کمک های مردمی را جمع آوری و در جهت رفع مشکلات نیازمندان آنها را به نحو احسنت استفاده می کنند. در این مقاله می خواهیم خدمات و اقدامات موسسه خیریه دارالاکرام را در شهر مقدس قم بررسی کنیم؛ پس حتماً با ما همراه باشید.

وضعیت تحصیل دانش آموزان در قم

تعداد بسیار زیادی از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در شهر قم وجود دارند که به دلیل وضعیت اقتصادی بسیار ضعیف در خطر ترک تحصیل هستند و یا به مدرسه نمی روند. این کودکان به دلیل نداشتن سرپرست موثر خیلی زود وارد بازار کار می شوند و آسیب های اجتماعی بسیار جدی در کمین آنها و جامعه است. اگر سری به حاشیه شهر و روستاهای محروم قم بزنید تعداد بسیار زیادی از این کودکان را خواهید دید. همچنین اگر در سطح شهر زمانی که پشت چراغ قرمز ایستاده اید دقت کنید، قطعا کودکانی را هنگام کار یا تکدی گری خواهید دید.

متاسفانه وضعیت اقتصادی کشور و وجود تورم بسیاری از خانواده ها را به زیر خط فقر کشانده است. آنها توانایی تامین هزینه های تحصیل فرزندان خود را ندارند. مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم تولد 30 هزار کودک را در سال 95 مدنظر قرار داده و به گفته ایشان اگر برنامه ریزی مناسبی برای توسعه وضعیت تحصیل و فضای آموزشی نداشته باشیم در طی سال های آینده دچار بحران جدی در شهر قم خواهیم شد.

اخبار خیریه


۲۱آذر ۱۴۰۱
کارآفرینی مادران عضو شعبه قم

شرکت تعدادی از مادران کارآفرین شعبه قم در نمایشگاه به لطف خداوندی موفق شدیم درکمترین زمان ممکن حضور تعدادی از مادران توانمند را در نمایشگاه و فروشگاه دستاوردهای بانوان که به مدت 4روز  برگزار شده بود فراهم کنیم دراین نمایشگاه برای تعدادی که وسایل بیشتری داشتند یک غرفه و بقیه هر دو نفر یک غرفه […]

۰۸آذر ۱۴۰۱

شعبه ی تهران : دیدار مسئولین دارالاکرام با وزیر آموزش و پرورش طرح آبا، راهی برای تغییر جغرافیای محرومیت صبح روز یکشنبه بیستم مهرماه 99، جمعی از دست اندرکاران موسسه دارالاکرام طی جلسه ای با جناب آقای حاج میرزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش، دیدار کردند. در این جلسه که در سالن جلسات وزیر در […]

۲۸آبان ۱۴۰۱
جلسه مدیر شعبه قم با اساتید دانشگاه پردیس فارابی

این جلسه به درخواست موسسه دارالاکرام جهت گزارش دهی از عملکرد موسسه درشش ماهه اول سال و اطلاع رسانی از افزایش بیست درصدی بورسیه برگزار گردید. درابتدا جلسه با کلام وحی آغاز شد . سپس جناب آقای دکتر طباطبایی استاد دانشگاه و بانی شعبه اذرشهر توضیحات مفصلی در مورد کل دارالاکرام و هدف بانیان موسسه […]

۲۳آبان ۱۴۰۱

شعبه قم در اقدام خیرخواهانه ای موفق شده با مجموعه دندانپزشکی که تحت اشراف خیرین می باشد طی قراردادی کارهای دندان پزشکی شامل (معاینه ؛ کشیدن ؛ عصب کشی وپرکردن ) دانش آموزان عضو موسسه و افراد خانواده را با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت به صورت نیم بها و اقساطی انجام دهند درمدت یک […]

۱۰آبان ۱۴۰۱
موفقیت دانش آموزان دارالاکرام شعبه قم

موفقیت مادر عضو موسسه دارالاکرام شعبه قم مادری که تحصیلات ابتدایی داشت با کمک وهدایت موسسه به دبیرستان ودانشگاه فرستاده شد و موفق به اخذ مدرک کاردانی گردید . ایشان با توجه به متعهد بودن نسبت به موسسه وخانواده های عضو موسسه باتلاش و پشت کار ،دوره های شیرینی پزی را گذراند . با پیگیری […]

۱۰آبان ۱۴۰۱

به لطف خداوند در سال تحصیلی جاری نیز، داوطلبین کنکور عضو موسسه دارالاکرام قم توانستند به دانشگاه راه یابند. یادآور می شود ۲۲ نفر از دانش آموزان این موسسه در دانشگاه ها مشغول تحصیل شده اند که از این تعداد 12 نفر دختر و 10 نفر پسر هستند. دارالاکرام یک سازمان مردم نهاد وغیردولتی است […]

۰۹شهریور ۱۴۰۱

او که روزی نشسته بود تا علم بیاموزد و امروز با اقتدار ایستاده تا علمش را منتشر دهد.دانش آموزی که با تلاش خود و حمایت موسسه توانست دوران تحصیل و دانشگاهش را با موفقیت پشت سر گذاشته و امروز در کسوت معلمی به جایگاهی برسد که نه تنها دیگر نیاز به هیچ حمایتی ندارد بلکه […]

۳۰مرداد ۱۴۰۱

سومین جلسه تمدید قرارداد با دانش آموزان عضو موسسه دارالاکرام شعبه قماین جلسه با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از دانش آموزان به همراه اولیا و مددکاران درسالن همایش آستانه مقدسه برگزار گردیدروابط عمومی موسسه دارالاکرام شعبه قم

اقدامات خیریه موسسه دارالاکرام در شهر قم

موسسه خیریه دارالاکرام اقدامات بسیار فراوانی را در این شهر با همیاری خیرین انجام داده است. در اینجا برای آشنایی شما عزیزان با فعالیت های شعبه قم تعدادی از آنها را آورده ایم:

1.نمایشگاه لطف خداوند

در این نمایشگاه، مادران کارآفرین به مدت 4 روز در نمایشگاه و فروشگاه دست آوردهای بانوان حضور پیدا کردند و غرفه هایی برای آنان آماده سازی شد.

2.قرارداد با مجموعه دندانپزشکی

شعبه شهر قم قراردادی با یک مجموعه دندانپزشکی که تحت اشراف خیرین عزیز می باشد بسته است و دانش آموزان تحت پوشش این موسسه به همراه خانواده هایشان می توانند از خدمات معاینه، عصب کشی و پر کردن به صورت نیم بها و اقساطی بهره ببرند.

3.راه یابی دانش آموزان تحت پوشش به دانشگاه

22 نفر از دانش آموزان تحت پوشش شعبه قم دارالاکرام که تعداد 12 نفر آنها پسر و 10 نفر آنها دختر هستند به یاری خداوند، تدابیر خیریه و همیاری خیرین به دانشگاه های کشور راه پیدا کردند.

4.خرید اقلام تولیدی خانواده ها

جلساتی برای اشتغالزایی و کارآفرینی خانواده های دانش آموزان تحت پوشش به صورت تخصصی برگزار شد. این جلسات با حضور آقای دکتر غلامرضا دشتی منش که متخصص حوزه اخلاق کسب‌و‌کار و اکوسیستم کارآفرینانه هستند برگزار شد. در ادامه این جلسه تمام محصولات تولیدی خانواده ها توسط همیار محترم و خیر خریداری شد.

مواردی که در این مقاله بررسی کردیم تنها تعداد کمی از اقدامات این شعبه در قم است، پیشنهاد می کنیم برای بررسی ریز اقدامات به شعبه مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما ارتباط بگیرید. تمام اقدامات موسسه خیریه دارالاکرام به صورت شفاف در اختیار خیرین قرار می گیرد.

سخن پایانی دارالاکرام

در این مقاله به وضعیت تحصیلی دانش آموزان نیازمند در قم پرداختیم و سپس با شعبه این موسسه در قم آشنا شدیم، تعدادی از اقدامات این شعبه نیز جهت آشنایی شما عزیزان نام برده شد. اگر شما هم وضعیت مالی مناسبی دارید، همین حالا می توانید برای رفع آلام این دانش آموزان و کمک به آینده آنها قدم مثبتی بردارید و به جمعیت همیاران ما بپیوندید. هم چنین اگر کودک نیازمندی را می شناسید که در خطر ترک تحصیل است و وضعیت مناسبی برای ادامه تحصیل ندارد می توانید به ما معرفی کنید. نظرها و پیشنهاد های شما ما را در این مسیر راهنمایی خواهند کرد، لطفا آنها را با ما در میان بگذارید. همکاران و کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود، ممنون که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید.