خیریه مشهد دارالاکرام


معرفی خیریه مشهد

خیریه دارالاکرام ابتدا در سال 1380 تاسیس شد و با هدف حمایت از تحصیل کودکان بی بضاعت فعالیت خود را آغاز کرد. سال های بعد، فعالیت های این موسسه خیریه گسترش پیدا کرد، به طوری که امروزه در بسیاری از شهرهای کشور شعبه فعال دارد.

اولین شعبه موسسه دارالاکرام در استان خراسان رضوی (شهر مقدس مشهد)، سال 1391 افتتاح شد و به جهت توسعه فعالیت های موسسه شروع به کار کرد. این شعبه در شهر مقدس مشهد برای ارائه خدمات توسعه تحصیلی به دانش آموزان مستعد شرق کشور برپا شد و از زمانِ شروع فعالیت خود تا به امروز اقدامات بسیار زیادی در این حوزه انجام داده است. انواع فعالیت های این شعبه شامل ارائه خدمات بورسیه تحصیلی، فرهنگی، آموزشی، درمانی، بهداشتی و معیشتی است و در راستای توانمندسازی دانش آموزان بی بضاعت و محروم از تحصیل مشهد انجام می شود.

مجوز فعالیت خیریه دارالاکرام مشهد


خیریه مشهد

شماره تماس خیریه مشهد


 

شماره تلفن : 05132291075 و 05132291076

کد پستی: 9133613434

سامانه پیامکی : 500012883

آدرس: مشهد، حد فاصل میدان شهدا و میدان سراب، بعد از خیابان دانشگاه دهم، پلاک 148

 

شماره حساب خیریه مشهد


شماره حساب: 325.8100.10484636.3

شمارت کارت: 5022291017716331

شماره شبا: IR150570032581010484636103

 

بانک پاسارگاد بنام موسسه دارالاکرام

موقعیت مکانی خیریه


انواع فعالیت های خیریه ها

خیریه ها از انواع سازمان های دولتی و غیر دولتی هستند که در جهت بهبود سطح رفاه زندگی مردم مستضعف تشکیل شده اند. هر خیریه با توجه به مواردی که در اثاث نامه خود می آورد در یک سری حوزه خاص فعالیت می کند. افراد فقیر و تنگدست در جنبه های مختلف زندگی خود، به کمک افراد دیگر جامعه، نیازمند هستند و خیریه ها می توانند این کمک ها را به صورت سازماندهی شده به دست آنان برسانند.

از انواع فعالیت های خیریه های متفاوت می توان به این موارد اشاره کرد: تامین هزینه های درمانی، تامین هزینه های زندگی کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، تامین حقوق ماهانه خانواده های نیازمند، تامین بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند، کمک به مردمان آسیب دیده و... .

هرکسی که وضعیت زندگی خوبی دارد، می تواند به نوبه خود با مقادیر کم و زیاد به یاری مردم تنگدست بشتابد و باری از دوش آنان بردارد و خوب است به جای اقدامات فردی در برنامه های کمک رسانی خیریه ها شرکت کند. در ادامه قصد داریم با خدمات و فعالیت های خیریه و عام‌المنفعه موسسه خیریه دارالاکرام در شهر مشهد آشنا بشویم؛ پس با ما همراه باشید.

وضعیت تحصیل دانش آموزان نیازمند در شهر مشهد

استان خراسان رضوی جمعیت بسیاری از مردمان کشورمان را در دل خود جای داده است که با افزایش تورم ها و وخیم شدن اوضاع اقتصادی کشور، روز به روز بر جمعیت افراد فقیر و تنگدست این استان اضافه شد. درون خانواده های تنگدست که وضعیت اقتصادی نابه‌سامانی دارند، کودکانی هستند که در معرض خطر ترک تحصیل هستند. همانطور که می دانید آینده کشورمان را کودکانمان می سازند اما باید دقت کنید، همه کودکان که کودکان فقیر و بی بضاعت هم شامل آنها می شوند.

در مناطق حاشیه شهر مشهد مقدس تعداد زیادی از دانش آموزان محروم وجود دارند که وضعیت زندگی آنها بسیار سخت است. تعداد کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در این استان به حدود 2000 کودک می رسد. از آنجایی که وضعیت اقتصادی خانواده های نیازمند مشهد بسیار وخیم است، خیلی از این کودکان روی به کار زود هنگام آورده‌اند و نمی توانند ادامه تحصیل بدهند. تعدادی از این کودکان را پشت چراغ های قرمز و در سطح شهر هنگام تکدی گری می توانید ببینید.

طبق گفته معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، آمار ترک تحصیل در خراسان رضوی از میانگین کل کشور بالاتر است و وضعیت کودکان این استان به شدت در خطر است. براساس گفته های این مسئول، نرخ گذر از مقطع ابتدایی به مقطع متوسطه اول این استان 92.77 درصد است، در حالی که نرخ کشوری آن 94.45 درصد بود.

اخبار خیریه

۲۹شهریور ۱۴۰۱

همراهان مهربان سلام؛ مهدی عزیز دانش‌آموز پرتلاشی که در یکی از روستاهای اطراف مشهد زندگی می کند؛ با لطف خداوند، تلاش خود و حمایت دارالاکرام و همیاران و حامیان مهربان توانست امسال در رشته دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قبول شود. این موفقیت امیدبخش را به او و خانواده بزرگ دارالاکرام تبریک می‌گوییم. 😍🌿 🌸 […]

۰۸شهریور ۱۴۰۱

سلام آقای مهربونم 💚من همیشه از دور به شما سلام می‌کردم آخه نمی‌تونستم بیام مشهد خونتون اما بالاخره اومدم. همیشه مامانم میگه که آقا باید ما رو بطلبه. یا ضامن آهو، بعضی وقتا فکر می‌کنم چطوری حرف تمام مردم رو گوش میدی؟ واقعاً خسته نمیشی؟ یا اشتباه نمی‌کنی؟! من وقتی دو تا شعر میخونم اشتباه […]

۳۰مرداد ۱۴۰۱

جلسات حضوری جهت تمدید قرارداد سالیانه بورسیه با دانش‌آموزان و مادران آنها تشکیل شد. در این جلسات ضمن مرور و تشریح اهداف موسسه و ارزش‌های آن، عملکرد تحصیلی دانش آموزان، تغییرات وضعیت سرپرستی و معاش آنها در این مدت بررسی شد. لازم به ذکر است که این جلسات به صورت گروه‌های 15 تا 20 نفره […]

۳۰مرداد ۱۴۰۱

✅ توسعه‌ی انسانی، از آموزش کودکان، تا شهروندان خوب.👥 همراهتان هستیم:روابط عمومی دارالاکرام شعبه آذرشهر0413-4234176☎️ صفحه اینستاگرام دارالاکرام آذرشهر ❇️ کانال دارالاکرام شعبه آذرشهر در تلگرام   برگزاری جلسه شورای راهبردی در شعبه تازه تاسیس آذرشهر شعب موسسه دارالاکرام برای تدوین برنامه ها و ارزیابی اقدامات انجام شده خود در ماه، به صورت مستمر جلسات شورای راهبردی را […]

۱۳مرداد ۱۴۰۱

سلام امام مهربانی‌ها،سلام ضامن بی‌پناهانو سلام خورشید تابان خراسان، حضرت علی بن موسی الرضا ( ع) هرگز تصور نمی‌کردیم که جرقه‌ی ذهنی‌مان برای دعوت از فرزندان شایسته دارالاکرام که آرزومند زیارتت بودند؛ چنین اجابت شود و حلقه‌های مهربانی با رشته‌ای از نور به هم بپیوندد و مشتاقان زیارتت برای اولین بار با قدم‌های کوچکشان پا […]

۲۹تیر ۱۴۰۱

اهداء گوشی و لپ‌تاپ به نیازمندان تکنولوژی هر روزه با پیشرفت زیادی روبرو می‌‌شود که در نتیجه آن امکانات بیشتری در اختیار ما انسان‌ها قرار می‌گیرد. امروزه تلفن همراه و لپ‌تاپ جزو امکاناتی هستند که به‌صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند و تقریباً تبدیل به ضروریات زندگی شده‌اند. نکته مهم این است که بسیاری از […]

۱۲تیر ۱۴۰۱

برگزاری جشن تولد برای دختران متولد بهار و تابستان – شعبه مشهد از صدای سخن عشق ندیدم خوشتریادگاری که در این گنبد دوار بماند همراهان مهربان دارالاکرامسلام و درود به منظور تقویت روحیه دانش‌آموزان و از سرگیری برنامه‌های فرهنگی بعد از پاندمی کرونا، ضیافتی جهت شادباش تولد دانش‌آموزان دختر متولد بهار و تابستان شعبه مشهد […]

۱۹خرداد ۱۴۰۱

در 11 ام خردادماه طی جلسه‌ای با معاونت توسعه و منابع شهرداری، جناب آقای اسکندرنژاد، اهداف و حیطه‌های فعالیت موسسه خیریه دارالاکرام معرفی شد. بعد از معرفی موسسه، درخواستی مبنی بر استفاده دانش‌آموزان و خانواده‌ آنان از امکانات فضاها و سالن‌های تحت نظر شهرداری مانند فرهنگسراها، باشگاه‌های ورزشی، کلاس‌های آموزشی و … به صورت رایگان […]

۱۵خرداد ۱۴۰۱

شعبه ی قم : جشن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر موسسه دارالاکرام قم در حرم مطهر مضرت معصومه (س) به نام خداوند لطف و کرامتبه مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها، همایش ویژه مادران و دختران موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) در روز پنجشنبه مورخ دوازدهم خرداد، در حرم مطهر حضرت […]


اقدامات و خدمات شعبه دارالاکرام در شهر مشهد

شعبه دارلاکرام مشهد مقدس اقدامات بسیار زیادی را در سطح این شهر برای بهبود وضعیت زندگی دانش آموزان نیازمند و خانواده هایشان انجام داده است. در ادامه تعدادی از این اقدامات و خدمات ارشمند را باهم مرور می‌کنیم:

1.بازدید از اماکن فرهنگی

در جهت فعالیت های فرهنگی و تفریحی برای دانش‌آموزان تحت پوشش شعبه مشهد، اردوهای فرهنگی در روز سوم آذرماه برای بازدید از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار شد که این فعالیت ها همچنان به شکل های دیگر ادامه دارد.

2.اهدا وسایل الکترونیکی به دانش آموزان نیازمند

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ضرورت داشتن وسایل الکترونیکی برای ادامه تحصیل، بخصوص در دوران کرونا شعبه دارالاکرام مشهد تعدادی گوشی و لپ به دانش آموزان مستعد و نیازمند تحت پوشش خود اهدا کرده است.

3.دوره های آموزشی فنی حرفه ای

طبق تفاهم نامه ای که بین شعبه مشهد دارالاکرام و سازمان فنی حرفه ای این استان وجود دارد، دوره های آموزشی در گروه های متفاوتی معرفی شده و در فصل تابستان که فرصت مناسبی برای دانش آموزان تحت پوشش است برگزار می شوند. این کلاس ها با محوریت آموزش مهارت هایی مانند آموزش تعمیرات موبایل یا خیاطی برگزار می شوند تا دانش آموزان بتوانند از نتیجه آن برای آینده خود استفاده کنند و مهارت هایی کارآمد بیاموزند.

4.همکاری با شهرداری

طی جلسه ای که با جناب آقای اسکندرنژاد، معاونت توسعه و منابع شهرداری برگزار شد اهداف و فعالیت های موسسه خیریه دارالاکرام معرفی شد. سپس در خصوص درخواست این موسسه برای استفاده دانش آموزان تحت پوشش شعبه مشهد و خانواده هایشان از فضاها، امکانات و سالن های شهرداری مانند فرهنگسراها و باشگاه های ورزشی مطرح شد.

5.توزیع بسته های غذایی

در ماه رمضان با همیاری و همراهی خیرین محترم 700 پرس حلیم و 360 پرس پلو و مرغ برای افطار خانواده های مددجویان تحت پوشش آماده و توزیع گردید.

تمام مواردی که نام بردیم تنها بخش کوچکی از فعالیت ها برای آشنایی شما عزیزان با انواع فعالیت های مختلف این شعبه بود. برای اینکه در جریان ریز جزئیات فعالیت ها قرار بگیرید می توانید به شعبه مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

سخن پایانی دارلاکرام

در این مقاله با بررسی وضعیت تحصیلی در مشهد به معرفی موسسه خیریه دارالاکرام پرداختیم و تعدادی از فعالیت های آن را باهم خواندیم. اگر وضعیت مالی مناسبی دارید و می خواهید به دانش آموزان نیازمند در جهت بهبود زندگیشان کمک کنید می توانید به خانواده خیرین این موسسه بپیوندید. اگر دانش آموزی نیازمند یا در خطر ترک تحصیل می شناسید به ما معرفی کنید. ممنون که تا پایان مقاله همراه ما بودید، نظرها و پیشنهادهای خود را با ما درمیان بگذارید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگو خواهند بود.