خیریه خمین دارالاکرام


معرفی خیریه خمین

دارالاکرام یک موسسه خیریه و مردم نهاد است که فعالیت خود را از سال 1380 شروع کرده است. خیریه خمین نیز به عنوان پانزدهمین شعبه موسسه دارالاکرام، در سال ١٣٩٧ آغاز به کار کرد.

در این شعبه در حال حاضر 274 دانش آموز بورسیه شده وجود دارد و با حمایت های داوطلبانه 24 همیار متعهد و 24 مددکار بسیار مجرب فعالیت می کند. این فعالیت ها در زمینه حمایت تحصیلی از دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست موثر انجام می شوند.

طی سال 99 اقدامات فراوانی به صورت رایگان برای دانش آموزان انجام شد، این اقدامات در حوزه های آموزش، مشاوره، بهداشت و درمان، مددکاری، اشتغال زایی و کار آفرینی صورت گرفت. ارزش ریالی کالا و خدمات غیر نقدی در این سال مبلغی معادل 3 میلیارد 297 میلیون و 94 هزار ریال بود.

مجموع بورسیه تحصیلی و دیگر دریافتی های نقدی دانش آموزان شعبه خمین، مبلغ 7 میلیارد و 794 میلیون و 827 هزار و 600 ریال است که توسط انعقاد قرارداد بورسیه به حساب ملی دانش آموزان تحت پوشش واریز شده است.

مجوز فعالیت خیریه


اطلاعات تماس خیریه


 

شماره تماس : 08646222241

کد پستی : 3881843799

سامانه پیامکی : 500012882

آدرس: استان مرکزی-خمین، خیابان امام خمینی (ره)، پاساژ موستوفی، طبقه بالا

 

شماره حساب خیریه


شماره حساب : 105454802003

شمارت کارت : 3941 - 9950 - 9911 - 6037

شماره شبا : IR370170000000105454802003

 

 

بانک ملی بنام موسسه دارالاکرام

موقعیت مکانی خیریه


روش های کمک رسانی

تا به حال به این فکر کرده اید بهترین روش برای کمک به نیازمندان چیست؟ در سراسر دنیا بهترین روش برای کمک رسانی به هم نوعان، خیریه ها یا NGO ها هستند، زیرا هدف از تاسیس این سازمان ها دقیقا کمک رسانی و فعالیت های بشر دوستانه است. قطعا خیریه ها بیشتر و بهتر از ما اطلاعات نیازمندان و نوع نیازشان را می دانند. طبق بررسی ها ثابت شده کمک های فردی به افراد تکدی گر باعث می شود انگیزه بهبود زندگی از آنها گرفته شود.

موسسه خیریه مردم نهاد دارالاکرام با حفظ کرامت های انسانی نیازمندان و فارغ از هر نژاد، ملیت، مذهب و قومیتی برای حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانانی تاسیس شده است که فاقد سرپرست موثر هستند و به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی از ادامه تحصیل باز می مانند. البته حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانان نیازمند بهانه ای است برای شنـاسـایی عــمیـق تر آسیب های زندگی این دانش آموزان و خانواده هایشان. این موسسه با شناسایی دانش آموزان نیازمند و شناسایی نیازهای آنها، در راه بهبود زندگی فعلی و آینده آنها قدم های موثری برمیدارد. در ادامه می خواهیم شما را با فعالیت ها و خدمات یکی از شعبه های موسسه خیریه دارالاکرام در شهر خمین آشنا کنیم.

وضعیت تحصیل دانش آموزان نیازمند در شهر خمین

در بین شهرستان هایی که در کشور از معضلات آنها صحبت می شود، نام خمین خیلی کمتر به چشم می خورد. فرماندار شهرستان خمین بی کاری را بزرگترین معضل این شهرستان می داند که به ویژه در مناطق روستایی بسیار پر رنگ است. پس لرزه های این آسیب اجتماعی فروپاشی زندگی افراد و وضعیت بد اقتصادی خانواده هاست. با توجه به این معضل خانواده های بسیاری وجود دارند که وضعیت اقتصادی بسیار ضعیفی دارند، به خصوص در روستا، بنابراین تعداد دانش آموزانی که در معرض خطر ترک تحصیل هستند در این شهرستان بسیار زیاد است.

در این شهرستان آمار معتادین بسیار زیاد است و موارد فروش فرزند نیز بالا است. یکی از موارد اعلام شده این بود که پدری دختر 6 ساله خود را در ازای دریافت مواد فروخته و مادر کودک پس از یک هفته به سختی توانسته بود کودک را بیابد و از خریدار پس بگیرد؛ بنابراین وضعیت تحصیلی دانش آموزان این منطقه بسیار در خطر است و آینده آنها رو به تباهی است.

اخبار خیریه خمین


۲۸دی ۱۴۰۱
اولین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای تشکل های مردم نهاد استان مرکزی

در اولین نمایشگاه توانمندی ها و دستاورد های تشکل های مردم نهاد استان مرکزی که  با حضور  استاندار مرکزی، معاون هماهنگی امور عمرانی و سایر مسئولین مربوطه در پارک ملت اراک برگزار شد دارالاکرام شعبه خمین نیز شرکت داشت در این نمایشگاه که  در دو روز برگزار شد هر کدام از تشکل های مردم نهاد […]

۰۸آذر ۱۴۰۱

شعبه ی تهران : دیدار مسئولین دارالاکرام با وزیر آموزش و پرورش طرح آبا، راهی برای تغییر جغرافیای محرومیت صبح روز یکشنبه بیستم مهرماه 99، جمعی از دست اندرکاران موسسه دارالاکرام طی جلسه ای با جناب آقای حاج میرزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش، دیدار کردند. در این جلسه که در سالن جلسات وزیر در […]

۳۰مرداد ۱۴۰۱

✅ توسعه‌ی انسانی، از آموزش کودکان، تا شهروندان خوب.👥 همراهتان هستیم:روابط عمومی دارالاکرام شعبه آذرشهر0413-4234176☎️ صفحه اینستاگرام دارالاکرام آذرشهر ❇️ کانال دارالاکرام شعبه آذرشهر در تلگرام   برگزاری جلسه شورای راهبردی در شعبه تازه تاسیس آذرشهر شعب موسسه دارالاکرام برای تدوین برنامه ها و ارزیابی اقدامات انجام شده خود در ماه، به صورت مستمر جلسات شورای راهبردی را […]

۲۹تیر ۱۴۰۱

اهداء گوشی و لپ‌تاپ به نیازمندان تکنولوژی هر روزه با پیشرفت زیادی روبرو می‌‌شود که در نتیجه آن امکانات بیشتری در اختیار ما انسان‌ها قرار می‌گیرد. امروزه تلفن همراه و لپ‌تاپ جزو امکاناتی هستند که به‌صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند و تقریباً تبدیل به ضروریات زندگی شده‌اند. نکته مهم این است که بسیاری از […]

۱۵خرداد ۱۴۰۱

شعبه ی قم : جشن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر موسسه دارالاکرام قم در حرم مطهر مضرت معصومه (س) به نام خداوند لطف و کرامتبه مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها، همایش ویژه مادران و دختران موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) در روز پنجشنبه مورخ دوازدهم خرداد، در حرم مطهر حضرت […]

۲۷اردیبهشت ۱۴۰۱

پزشک های بسیاری دهان انسان را پنجره ای رو به سلامت عمومی انسان می دانند. ممکن است برخی افراد به دلایل مختلفی دارای سطح پایین اطلاعات درباره مراقبت های بهداشتی مختلف مانند مراقبت های بهداشتی دهان و دندان ها باشند و این عدم آگاهی و اطلاعات کافی متاسفانه در زمینه های بهداشت فردی و اجتماعی […]

۲۱فروردین ۱۴۰۱

حسین دانش آموز با ادب ، درسخوان و بسیار با اخلاق موسسه بود که سالها بود در کنار تحصیل برای کمک در مخارج منزل کار هم میکرد.به خاطر مادرش خیلی سعی کرد تا در دانشگاه فرهنگیان قبول شود اما نشد ولی علاقه شخصی خودش ورود به سپاه و فعالیت در آنجا بودبا سعی و تلاش […]

۰۴بهمن ۱۴۰۰

در کافه کتاب این هفته میزبان دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی بودیم در این برنامه علاوه بر کتابخوانی توسط مربی محترم سرکار خانم کریمی از دانش آموزان به روش نقاشی تست روانشناسی نیز گرفته شد

اقدامات شعبه دارالاکرام در شهر خمین

موسسه خیریه دارالاکرام در شعبه خمین اقدامات متنوعی را جهت بهبود زندگی دانش آموزان نیازمند که خود و خانواده هایشان دچار فقر هستند، انجام داده است. خیلی از اقدامات نیز به صورت جاری در حال انجام است، برخی از این فعالیت ها را باهم می خوانیم:

1.حضور و برگزاری نمایشگاه ها

نمایشگاه های متفاوتی در استان مرکزی برگزار می شوند، یکی از این نمایشگاه ها اولین نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای تشکل های مردم نهاد استان مرکزی بود. دارالاکرام شعبه خمین نیز در این در این نمایشگاه حضور داشت و طی 2 روز دستاوردهای دانش آموزان و خانواده آن ها را به نمایش گذاشت. این نمایشگاه  با حضور  استاندار مرکزی، معاون هماهنگی امور عمرانی و سایر مسئولین مربوطه در پارک ملت اراک برگزار شد.

2.اعطا گوشی و لپ تاپ

همانطور که می دانید امروزه دانش آموزان برای انجام بسیاری از کارها نیاز به تکنولوژی دارند در غیر این صورت نمی توانند به دنیای اینترنت وصل شده و از اطلاعات آن برای یادگیری و انجام تحقیقات استفاده کنند؛ بنابراین شعبه خمین با شناسایی دانش آموزان و نیازهایشان تعدادی گوشی و لپ تاپ به آنها اهدا کرده است.

3.بزرگداشت سالروز امامان و معصومین در شعبه

این بزرگداشت ها فرصت بسیار خوبی برای ترویج نیکوکاری است، در این مراسم معمولا شرح فعالیت های موسسه بیان می شود و از افراد سرشناس نیز دعوت می شود. هم چنین در یک سری از مراسم ها با حضور دانش آموزان، دستاوردهای آنها معرفی شده و جوایزی از طرف بانیان به آنها اهدا می شود.

4.کارگاه آموزش بهداشت دهان و دندان

دانش آموزان نیازمند معمولا به دلیل نداشتن اطلاعات لازم و کافی در مورد بهداشت دهان و دندان دچار بیماری های دندانی می شوند. برای افزایش آگاهی دانش آموزان نیازمند نسبت به بهداشت فردی و اجتماعی کارگاه هایی جهت ترویج این فرهنگ برگزار می شود.

5.کافه کتاب

برنامه کافه کتاب هر هفته برای دانش آموزان تحت پوشش با مقاطع تحصیلی متفاوت برگزار می شود. در این برنامه علاوه بر کتاب خوانی انواع تست های روانشناسی مانند تست نقاشی، پرسشنامه و غیره انجام می شود.

همانطور که گفته شد این اقدامات تنها برای آشنایی شما با فعالیت های شعبه خمین است، تمام فعالیت ها و اقدامات موسسه دارالاکرام به صورت شفاف در اختیار خیرین قرار خواهد گرفت.

سخن پایانی دارالاکرام

در این مقاله بهترین راه کمک کردن به افراد نیازمند را معرفی کردیم، سپس به معرفی موسسه دارالاکرام پرداختیم. در قسمت بعد، شعبه خمین این موسسه را معرفی و برخی اقدامات آن را باهم بررسی کردیم. اگر شما هم توانمندی مالی خوبی دارید، همین حالا می توانید با کمک های نقدی و غیر نقدی خود، اشک های صورت کودکان نیازمند را پاک کنید و خنده را جایگزین کنید. همچنین اگر کودک نیازمندی را می شناسید حتما به ما معرفی کنید، نظرها و پیشنهادهای خود را هم با ما در میان بگذارید. ممنون که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خیرین عزیز خواهند بود.