خیریه آذرشهر دارالاکرام


درباره خیریه

دارالاکرام یک موسسه خیریه عام‌المنفعه و مردم نهاد است که ابتدا در سال 1380 شروع به فعالیت کرد، در ادامه ترویج فعالیت های این خیریه شعبه آذرشهر به عنوان یازدهمین شعبه موسسه دارالاکرام، در سال ١٣٩٧ آغاز به کار کرد.

در حال حاضر در این شعبه 182 دانش آموز بورسیه شده وجود دارند که با حمایت های داوطلبانه ۲۰ همیار متعهد، ۴ مددکار بسیار مجرب در کنار ۲۵ همیار آموزشی و ۸۵ حامی به فعالیت می پردازند. این فعالیت ها در حوزه حمایت تحصیلی از دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست موثر است.

طی سال 99 به صورت رایگان در حوزه های آموزش، مشاوره، بهداشت و درمان، مددکاری، اشتغال زایی و کار آفرینی فعالیت هایی برای دانش آموزان تحت پوشش انجام شد. طبق برآورد آماری، مبلغی معادل 3 میلیارد و 18 میلیون و 818 هزار ریال برای ارزش ریالی کالا و خدمات غیر نقدی این حوزه ها محاسبه شده است.

همچنین طی سال 99 مبلغ 3 میلیارد و 465 میلیون و 597 هزار و 370 ریال، مجموع بورسیه تحصیلی و دیگر دریافتی های نقدی دانش آموزان این شعبه بوده است. این مبلغ با انعقاد قرارداد بورسیه به صورت نقدی به حساب بانک ملت آنها واریز شده است.

مجوز فعالیت خیریه


اطلاعات تماس خیریه


 

شماره تماس : ۰۴۱۳۴۲۳۴۱۷۶

کد پستی : 5371979460

سامانه پیامکی : 500012882

آدرس:  آذرشهر، بالاتر از میدان امام حسین، خیابان دیزج، جنب فرهنگسرای شهید مدنی، ساختمان ۴ طبقه، طبقه دوم

شماره حساب خیریه


شماره حساب : 8501158035

شمارت کارت : 0447 - 7843 - 3375 - 6104

شماره شبا : IR 120120020000008501158035

 

 

بانک ملت بنام موسسه دارالاکرام

موقعیت مکانی خیریه


اثرات اختلاف طبقاتی

در طول دهه های گذشته، واقعیت ناگوار این است که شکاف درآمدی و طبقاتی بین خانواده‌های ایرانی افزایش یافته است. وضعیت تحصیلی یکی از حوزه های کلیدی است که تحت تأثیر درآمد خانواده قرار می گیرد. کشور ما نه تنها در ریشه کن کردن فقر کودکان ناموفق بوده، بلکه طی دهه گذشته، نابرابری درآمد خانواده ها نیز در ایران افزایش یافته است. کودکانی که در فقر زندگی می کنند با موانع زیادی برای دسترسی به منابع آموزشی روبرو هستند.

افزایش دسترسی به منابع آموزشی می تواند سلامت کلی و طول عمر یک جامعه را بهبود بخشد، اقتصاد را رشد دهد و حتی با تغییرات آب و هوایی مبارزه کند. با این حال، در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، دسترسی کودکان به آموزش می تواند توسط عوامل متعددی محدود شود. موانع نقش های جنسیتی و اتکا به کار کودکان می توانند پیشرفت را برای ارائه آموزش با کیفیت متوقف کنند. بیش از 130 میلیون دختر جوان در سراسر جهان در حال حاضر در مدرسه ثبت نام نمی کنند. از هر 3 دختر در کشورهای در حال توسعه، یک دختر قبل از 18 سالگی ازدواج می کند و در صورت ازدواج، معمولا مدرسه را ترک می کند. در ادامه به بررسی فعالیت ها و خدمات شعبه آذرشهر خیریه دارالاکرام در حوزه تحصیل دانش آموزان نیازمند می پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

وضعیت تحصیلی دانش آموزان نیازمند در آذرشهر

آذرشهر یکی از شهرستان هایی است که با داشتن مناطق و روستاهای محروم مانند کوخالو، زیتتلو و غیره دانش آموزان نیازمند بسیاری دارد. خیلی از این روستاها امکانات فضای آموزشی مناسب را ندارند و حتی در برخی مناطق، محرومیت از راه مناسب روستایی هم دیده شده است. با توجه به افزایش تورم و ایجاد شکاف های اقتصادی، وضعیت بسیاری از خانواده های این مناطق وخیم گزارش شده است.

در این شهرستان مناطق زلزله زده وجود دارند، مدارسی که در این مناطق وجود دارند نیز دارای استحکام کافی برای درس خواندن دانش آموزان نیست. کودکان بسیار زیادی وجود دارند که در برخی مناطق محروم از داشتن مدرسه مناسب محروم هستند و مجبور به ترک تحصیل می شوند. همچنین تعدادی از کودکان نیز به دلیل نداشتن سرپرست موثر مجبور به کار اجباری می شوند. تعدادی دیگر هم وجود دارند که مجبور به تکدی گری یا کار برای انواع باند قاچاق مواد مخدر می شوند. بنابراین این کودکان هزینه ای برای ادامه تحصیل ندارند و مشکلات اقتصادی انگیزه ای برای ادامه تحصیل آنان باقی نمی گذارد.

اخبار خیریه آذرشهر


۱۹آذر ۱۴۰۱

مهدی با قراردادی عضو تیم فوتسال مس سونگون استان آذربایجان شرقی شد: دانش آموز مهدی عبادزاده یکی از موفق ترین و با استعدادترین دانش آموزان دارالاکرام می باشد که هم اکنون در رشته انسانی با معدل 19/44 مشغول به تحصیل می باشد. از افتخارات دانش آموز در عرصه ورزشی می توان به راهیابی به اردوی […]

۱۶آذر ۱۴۰۱

بحمدالله با پیگیری های واحد حامیان دارالاکرام شعبه آذرشهر، مبلغ 14میلیون تومان از معوقات بورسیه دانش آموزان تحت پوشش شعبه، توسط حامیان گرانقدر و نیک اندیش موسسه دارالاکرام پرداخت گردید. حامیان گرانقدر دارالاکرام، با پرداخت منظم و ماهانه مبلغ بورسیه دانش آموزان تحت پوشش خود میتوانند نقش مهم و بسزایی، در راه خدمت رسانی و […]

۱۵آذر ۱۴۰۱

در دارالاکرام نیک اندیشان و خیرین با توجه به نقشی که ایفا میکنند در اجمال به چند دسته تقسیم میشوند: حامیان، بانیان، همیاران متخصص و همیاران معتمد. ما در اینجا میخواهیم درباره نقش همیاران معتمد در موسسه دارالاکرام سخن به میان آوریم: همیارن معتمد از دسته خیرینی هستند که با دارالاکرام همراه شده و با […]

۱۶آبان ۱۴۰۱

جلسه کمیته کارآفرینی و اشتغال در تاریخ 10 آبان ماه سال ۱۴۰۱ با حضور اعضای کمیته کارآفرینی دارالاکرام شعبه آذرشهر برگزار گردید. اعضای حاضر در جلسه خانم نجارپور مسئول اشتغال بانوان فرمانداری، خانم ابراهیم پور غفاری نادر جهانگیری پاشاپور جعفری عبدی و آقایان حامد و قهرمان نژاد موضوعات مطرح شده در جلسه: _توضیح اهداف جلسه […]

۱۶آبان ۱۴۰۱

جلسه اداری در تاریخ سی‌ام مهرماه سال ۱۴۰۱ در محل شعبه آذرشهر ساعت ۸ صبح برگزار گردید حاضرین در جلسه آقایان جلیلیان، میر احمدی زاده، رمضان زاده، طباطبایی، ایوب و حامد قهرمان نژاد و خانم ها جعفری و پاشاپور _آقای میراحمدی زاده در رابطه با اهداف تعیین شده برای سال ۱۴۰۱ سخن گفته و گزارشی […]

۱۵آبان ۱۴۰۱

به تاریخ ۲۹ مهرماه سال ۱۴۰۱ در ساعت 6:30 عصر، جلسه ای با حضور مهمانان مدعو توسط جناب آقای دکتر سید محمد طباطبایی (برادر بزرگ بانی شعبه دکتر سید احمد طباطبایی) با شرکت اعضای ستادمرکزی و شعبه ( آقایان جلیلیان میر احمدی زاده، رمضان زاده، سید احمد طباطبایی، ایوب و حامد قهرمان نژاد)، در محل […]

۱۵آبان ۱۴۰۱

شعبه ی آذرشهر: جلسه اول کارگاه کارآفرینی مادران دانا دارالاکرام آذرشهر در تاریخ 28 مهر1401 این کارگاه با شرکت  ۲۵ نفر از دانش آموزان و مادران به مربیگری آقای دکتر دشتی منش کارشناس کارآفرینی از تهران، و با حضور رمضان زاده معاونت شعب دارالاکرام و پرسنل شعبه آذرشهر و همچنین خانم نجارپور مسئول اشتغال فرمانداری […]

۲۳شهریور ۱۴۰۱

یکی از فعالیت های اصلی و مهم دارالاکرام آذرشهر استعداد سنجی و راهنمایی دانش آموزان در جهت رشد و مهارت آموزی دانش آموزان تحت پوشش در قالب کلاسهای متنوع آموزشی از قبیل طراحی و دوخت، طراحی و نقاشی، خوشنویسی، مکانیک، مکالمه زبان، صنایع دستی، رشته های متنوع ورزشی و… با همکاری همیاران و آموزشگاههای سطح […]

۳۰مرداد ۱۴۰۱

✅ توسعه‌ی انسانی، از آموزش کودکان، تا شهروندان خوب.👥 همراهتان هستیم:روابط عمومی دارالاکرام شعبه آذرشهر0413-4234176☎️ صفحه اینستاگرام دارالاکرام آذرشهر ❇️ کانال دارالاکرام شعبه آذرشهر در تلگرام   برگزاری جلسه شورای راهبردی در شعبه تازه تاسیس آذرشهر شعب موسسه دارالاکرام برای تدوین برنامه ها و ارزیابی اقدامات انجام شده خود در ماه، به صورت مستمر جلسات شورای راهبردی را […]

اقدامات شعبه آذرشهر موسسه خیریه دارالاکرام

شعبه آذرشهر دارالاکرام برای توسعه و بهبود وضعیت دانش آموزان نیازمند و تحت پوشش خود اقدامات متنوعی بر اساس نیازهای آنان انجام داده است، در ادامه برخی از این اقدامات را بررسی می کنیم:

1.تامین معوقات بورسیه ها

مبلغ 14میلیون تومان از معوقات بورسیه دانش آموزان تحت پوشش شعبه آذرشهر با پیگیری های واحد حامیان دارالاکرام، توسط حامیان گرانقدر و همراه و همیار موسسه دارالاکرام پرداخت گردید. حامیان دارالاکرام با پرداخت منظم مبالغ بورسیه دانش آموزان تحت پوشش خود می توانند نقش مهمی در راه آینده آنها داشته باشند.

2.مدال آوری دانش آموزان

یکی از بهترین فعالیت های دارالاکرام شناخت استعدادها و کمک به شکوفایی آنهاست. دانش آموز مهدی عبادزاده با قراردادی عضو تیم فوتسال مس سونگون استان آذربایجان شرقی شد. این دانش آموز هم اکنون در رشته انسانی با معدل 19.44 مشغول به تحصیل می باشد.

3.کمیته کارآفرینی و اشتغال خانه کرامت

در تاریخ 10 آبان ماه سال ۱۴۰۱ با حضور اعضای کمیته کارآفرینی دارالاکرام شعبه آذرشهر، جلسه کمیته کارآفرینی و اشتغال تشکیل شد. در این جلسه راجع به آغاز به کار کمیته کارآفرینی و اشتغال با نام خانه کرامت، برنامه ریزی هایی انجام شد.

4.کارگاه کارآفرینی مادران دانا

اولین جلسه کارگاه کارآفرینی مادران دانا دارالاکرام شعبه آذرشهر در مهرماه 1401 با شرکت  ۲۵ نفر از دانش آموزان و مادران برگزار شد.

5.کلاس های آموزش ساخت رباط

همانطور که گفته شد استعداد سنجی و راهنمایی دانش آموزان تحت پوشش در جهت رشد و شکوفایی یکی از مهم ترین رسالت های دارالاکرام است. کلاس های بسیار متفاوتی از جمله طراحی نقاشی، طراحی دوخت، زبان، مکانیک، خوش نویسی، صنایع دستی، انواع رشته های ورزشی و غیره با همیاری حامیان و مددکاران برگزار می شود. یکی از کلاس های تخصصی برای دانش آموزان با استعداد نیز آموزش ساخت رباط است.

همانطور که گفت شد این اقدامات تنها بخشی از فعالیت ها جهت آشنایی شما با این شعبه بود. تمام ریز جزئیات فعالیت های این شعبه در اختیار خیرین محترم قرار می گیرد، برای دریافت گرازش های شفاف در شعبه آذرشهر می توانید به شعبه مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

سخن پایانی دارالاکرام

در این مقاله در خصوص شکاف بین خانواده های ایرانی و فضای اقتصادی ضعیف بین مردم نیازمند صحبت کردیم. سپس با بررسی وضعیت تحصیلی آذرشهر، به بررسی فعالیت های دارالاکرام در این شعبه پرداختیم. اگر شما هم وضعیت مالی مناسبی دارید می توانید با حمایت از کودکان نیازمند دستان آنها را بگیرید و به سوی آینده ای بهتر هدایت کنید. همچنین اگر دانش آموز نیازمندی را می شناسید حتما به ما معرفی کنید. نظرها و پیشنهادهای خود را برای ما بنویسید، کارشناسان ما در سریعترین زمان پاسخگوی شما خواهند بود. ممنون که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید.