مهرورزان گرامی

باتوجه به بی سوادی تعدادی از مادران و مشکلات فرهنگی ناشی از آن در این خانواده ها، درسال۹۶، مادران بی سواد تحت حمایت موسسه دارالاکرام شعبه قم را مشخص کردیم. ۷۵نفر اعلام بی سوادی کردند. سپس ضمن مذاکره با آموزش وپرورش و مدیریت نهضت سوادآموزی، برای کمک به سوادآموزی این مادران در کنار دانش آموزان به تفاهم رسیدیم.

اسامی و کدملی ۷۵ نفر فوق را به آموزش وپرورش ارائه کردیم که مشخص شد، از این تعداد، ۲۰ نفر تا ششم و ۲۲ نفر تا سوم نهضت درس خوانده اند و ۳۳ نفر باقی مانده نیز کاملا بی سواد هستند.

سه نفر از ۲۰نفر اول که مشتاق درس خواندن بودند با حمایت های مالی موسسه در دوره راهنمایی مشغول به تحصیل شده اند.

۲۲ نفر را به سه گروه تقسیم کردیم و در نزدیکی آنها مکانی را به عنوان کلاس درس تعیین کردیم. ۳معلم از آموزش وپرورش (نهضت) با ما همکاری نمودند و در حال حاضر مشغول به تدریس این مادران هستند که پیشرفت خوبی دارند.

برای ۳۳ نفر نیز سه معلم تعیین و مقرر شد و از آنها خواسته شد با جدیت و پشتکار تحت هر شرایطی به تدریس این مادران ادامه دهند تا آنها عذری برای درس نخواندن نداشته باشند. از این معلمان خواسته شد در این باره به موسسه گزارش دهند و در صورتی که مادری در این کلاس ها حاضر نمی شد مورد بازخواست قرار می گرفت.  بعضی از مادران نیز که نمی توانستند در این کلاس ها شرکت کنند، در یکی از خانه ها جمع می شدند و معلمان در آنجا به آنها درس می دادند.

تدریس به سه مادر دیگر را نیز فرزندان شان به عهده گرفتند و برای این کار معادل حق الزحمه تدریس معلمان نهضت، حقوق دریافت کردند. این مادران پس از شرکت در امتحانات نهضت موفق به قبولی شدند.

 

با سپاس از همراهی تان

روابط عمومی موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل العباس (ع)  شعبه قم