پادکست های رادیو هسته سخت اولین سه شنبه هر ماه در سایت الفبای فردا منتشر می شوند.  هر پادکست به موضوع خاصی اختصاص دارد. در پنجمین پادکست رادیو هسته سخت به موضوع ” ترس” پرداخته شده است. در این پادکست، مربی تلاش می کند همراه با دانش آموزان حاضر در کارگاه، به تعریف و شناسایی ترس بپردازد.  

 شهربانو یکی از دانش آموزان موفق شعبه مشهد و علاقه مند به پادکست های رادیو هسته سخت، نظرش را درباره یکی دیگر از این پادکست ها چنین بیان می کند:

“به نظر من ترس حسی است که از بدو تولد تا مرگ با ماست و با ما رشد می کند و بزرگ می شود. اما ما می توانیم برای انجام ندادن کارهای خطرناک از ترس مان استفاده کنیم. ترس در همه ما هست و هیچ کس نمی تواند بگوید من از هیچ چیز ترسی ندارم.  

اما بعضی ترس ها را باید بپذیریم و خودمان را قانع کنیم که همیشگی هستند و زمینه روبه رو شدن با آن ها را برای خودمان فراهم کنیم و خودمان را در معرض آن خطر قرار دهیم. اتفاقا متوجه می شویم ترس چیزی بدی نیست و باید به خاطرش شاکر هم بود. 

ترس افراد مختلف متفاوت است و نباید ترس های مان را با دیگری مقایسه کنیم و بگوییم:”این که چیزی نیست”. زیرا هر کسی با دیگری فرق دارد و نمی شود ترس ها ار با هم مقایسه کرد.

وجود حسی به نام ترس در ما ضروری است چون ما را از خطرات آگاه و در برابرشان حفظ می کند. همیشه نباید در مقابل ترس ها عقب نشینی کرد بلکه باید در مقابل آن ها ایستاد و غلبه کرد تا شهامت خودمان را بالا ببریم پس ترس جنبه مثبت هم دارد. 

تعریف علمی از ترس که وجود دارد ثابت می کند که بعضی ترس ها مثل ترس از مار واقعی هستند. اما بعضی ترس ها را ما خودمان در تصورات مان به وجود می آوریم. مثل این که در آینده ممکن است وضعیت اقتصادی مان ضعیف شود.

این ترس ها را ما خودمان در ذهن مان پرورش می دهیم پس می توانیم با برنامه ریزی و تصمیمات درست و توکل به خدا، ترس های مان را کم کنیم. 

لینک این مطلب در سایت الفبای فردا:

https://alefbayefarda.ir/?p=2792

با همراهی یکدیگر همتی مضاعف کنیم تا دیگر در این سرزمین، هیچ کودک، نوجوان یا جوان با انگیزه و با استعدادی، به دلیل فقر از حق تحصیل محروم نشود.

موسسه خیریه دارالاکرام، حامی تحصیل دانش آموزان کم برخوردار در سراسر کشور

پنجمین پادکست رادیو هسته سخت را در الفبای فردا بشنوید:

https://alefbayefarda.ir/پنجمین-پادکست-رادیو-هسته-سخت-ترس/

همراه ما باشید:

https://yek.link/bemehrbani.mashhad

شماره تماس شعبه مشهد:

☎️05132291075-6 

روابط عمومی موسسه دارالاکرام_شعبه مشهد