همایش به مهربانی در شهر مشهد روز پنجشنبه بیستم تیر ماه ۱۳۹۸ با حضور نیکوکاران، خیرین و همیاران و همچننی با حضور ارزشمند استاد شفیعی کدکنی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، دارالاکرام شعبه مشهد  همایش ” به مهربانی ”  را در  سالن همایش های دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم واقع در دانشگاه فردوسی برگزار کرد.  این همایش  راس یاعت ۱۷:۳۰ با استقبال  پر شور چهره های برجسته دانشگاه ها , ادب ، فرهنگ ، صنعت، تجارت، جامعه پزشکان ، فرهنگیان و خیرین برجسته کشور و همچنین حضور ارزشمند استاد دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی و  استاد کیوان ساکت همراه بود.

در آغاز با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از دانش آموزان بورسیه به نام “محمد صادق ”  آغاز و در ادامه سرود ملی و صلوات خاصه حضرت رضا (ع)  پخش شد.

در ادامه یکی دیگر از دانش آموزان بورسیه به نام سیده کیانا از طرف موسسه دارالاکرام به حاضران خوش آمدگویی گفته و در ادامه همایش مادران  دانش آموزان که در کلاس های دف نوازی موسسه آموزش دیده بودند  با برنامه دف نوازی به همایش شور و حال خاصی بخشیدند. از دیگر بخش های این همایش کلیپ معرفی موسسه و سخنرانی مدیر شعبه مشهد و ارایه گزارش عملکرد دارالاکرام در شهر مشهد و رویکردهای آن بود.

یکی از زیباترین زمان همایش حضور استاد شفیعی کدکنی بعد از ۳۰ سال بر روی سن به خاطر حمایت از  تحصیل و توانمند سازی ۳۰۰۰ دانش آموزان فاقد سرپرست موثر، ایراد سخن فرمودند که مورد استقبال حاضران واقع گردید ، و بعد از سخنرانی کوتاه استاد از طرف فرزندان دارالاکرام به صورت کلیپ هم خوانی  ” ای مهربانتر از برگ ” و تابلوی پرتره ای از چهره استاد شفیعی کدکنی  به  ایشان اهد گردید لازم به ذکر است این فرزندان توسط استاد شفیعی کدکنی مورد احترام و مهربانی قرار گرفتند.

در ادامه استاد شفیعی کدکنی با تقریظ کتاب فاخر خویش که حاصل ۴۰ سال کار علمی ایشان بر روی  تصحیح تذکره الاولیای عطار نیشابوری بود با تقدیم این اثر فاخر به صورت معنوی به فرزندان دارالاکرام از فعالیت های فرهنگی موسسه حمایت فرمودند.

در خاتمه برنامه گروه هنرمندان به نام ” وزیری ” به سرپرستی استاد کیوان ساکت و همراهی خواننده برجسته جناب استاد وحید تاج سه قطعه اجرا و به مراسم شکوه خاصی بخشیدند.

در حاشیه مراسم نمایشگاهی از توانمندی های فرزندان دارالاکرام و تولیدات کارگاه خیاطی مادران دایر شده بود که مور استقبال و حمایت حاضران قرار گرفت.

اجرای برنامه دف نوازی توسط تعدادی از مادران دانش آموزان بورسیه

 

تقریظ کتاب فاخر تذکره الاولیای عطار نیشابوری توسط استاد شفیعی کدکنی و تقدیم آن به فرزندان  موسسه دارالاکرام

گروه نوازندگی با رهبری هنرمند برجسته کشور : کیوان ساکت

 

گروه نوازندگی با رهبری هنرمند برجسته کشور : کیوان ساکت