شفقناقم- مدیر شعبه قم مؤسسه خیریه دارالاکرام گفت: ۱۶۰ حامی در داخل و خارج از کشور، دانش‌آموزان مستعد و فاقد سرپرست موثر در قم را حمایت می‌کنند.

منوچهر دهشیری در گفت وگو با خبرنگار شفقناقم، اظهار داشت: هدف این موسسه خیریه، اهداء بورس تحصیلی و حمایت از دانش آموزان است و براین مبنا، دانش آموزان بازمانده از تحصیل و مستعد و فاقد سرپرست موثر را تحت حمایت بورسیه تحصیلی قرار می‌دهد.

او بیان کرد: دانش آموزان در موسسه دارالاکرام بورسیه تحصیلی را بر مبنای پایه تحصیلی معدل و امتیازات کسب شده در رشته‌های ورزشی، فرهنگی و قرآنی و … دریافت می‌کنند و در این باره دانش آموزی با دریافتی ۷۰۰هزار تومان نیز داشته‌ایم.

مدیر شعبه قم مؤسسه خیریه دارالاکرام با بیان اینکه ۱۶۰ حامی در داخل و خارج از کشور با این موسسه همکاری می کنند، خاطرنشان کرد: حامیان با کمک‌های مالی خود به دانش آموزان بورسیه می‌دهند و عین همان پول به صورت شفاف به دست دانش آموز می رسد و اضافه آن درکیف پول حامی و دانش آموز واریز می‌شود.

او عنوان کرد: در این مرکز هر دانش آموز مستعد تحصیل و فاقد سرپرست موثر پذیرش می شود، ما ازمحدود موسسات خیریه هستیم که دارای ایزو ۹۰۰۰ و شفافیت مالی و کاری هستیم که از سراسر دنیا می توانیم حمایت داشته باشیم.

دهشیری با بیان اینکه در این مرکز از پیش دبستانی تا دانشگاه پذیرش می شوند، مردمی بودن را از ویژگی‌های این موسسه برشمرد و گفت: در موسسه دارالاکرام بیش از ۵۵ مددکار خانم به طور رایگان ماهی یک بار به منازل و مدارس دانش‌آموزان سر می زنند و به کسب اطلاعات و ارزیابی وضعیت می‌پردازند.

او افزود: با همراهی بسیاری از نیازها در این موسسه برطرف می‌شود، اگر دانش آموزان نیاز به کلاس داشته باشند، اقدام به برگزاری کلاس می‌کنیم، در این باره در جهت جلوگیری از افت تحصیلی بیش از ۳۰ کلاس در هفته به صورت فوق برنامه و تقویتی برگزارمی کنیم ضمن اینکه بهداشت و درمان و خدمات پزشکی و آزمایشگاهی نیز به صورت رایگان ارائه می‌شود.

مدیر شعبه قم مؤسسه خیریه دارالاکرام خاطرنشان کرد: با دانش آموز تحت پوشش موسسه، قرارداد سالانه بورسیه بسته می شود و توجیه می گردد که حمایت موسسه در قبال همکاری و رشد و پیشرفت آنهاست و انشاالله وقتی به جایی رسیدند بتوانند خود حامی باشند، با این روال مسیر مهربانی ادامه پیدا می کند و فرهنگ سازی می شود.

دهشیری عنوان کرد: همچنین در تامین جهیزیه و بهداشت و درمان و سبد معیشتی در تلاشیم و بیش از ۴۵۰ میلیون تومان سبد کالا در سه ماه اخیر براساس منویات رهبری از طریق موسسه و موسسه های همیار کمک شده است، البته تمرکز اصلی روی تحصیل است.

مدیر شعبه قم مؤسسه خیریه دارالاکرام افزود: یکی از اقدامات مهم نخبه پروری است دانش آموزانی با استعدادهای درخشان و نخبه هستند که پیشرفت خوبی دارند، امسال ۶ نفر با رتبه زیر ۱۰۰۰ وارد دانشگاه شدند که در این میان دو نفر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه صنعتی اصفهان مشغول به تحصیل هستند، این دانش آموزان همچنان با ما در ارتباط بوده و تا به شغل نرسیده اند مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

او خاطرنشان کرد:  در مورد وضعیت دانش‌آموزان به طور کامل تحقیق می‌شود تا شرایط لازم را داشته باشند، از آموزش و پرورش نیز تقاضا داریم دانش آموزان مستعد و واجدالاشرایط را معرفی کنند و با معرفی حامی ما را در امر خیر یاری کنند، چرا که موسسه غیرانتفاعی بوده و براساس منشور دارالاکرام هیچ فعالیت مستقیم و غیرمستقیم اقتصادی نداریم و تمرکز ما روی بورسیه تحصیلی افراد مستعد و نیازمند است.

دهشیری گفت: برگزاری کلاس های زبان و کامپیوتر و دوره های مهارتی از جمله اقدامات مهم است و دانش آموزان به صورت رایگان به کانون قلم چی معرفی می شوند.

او اظهارکرد: نیازهای اقتصادی بخشی از نیازهاست و ما نیاز به آموزش و فعالیت فرهنگی داریم می توانیم در این خصوص با کمیته امداد و موسسات خیریه و آموزش و پرورش تعامل و همراهی خوبی داشته باشیم تا به نتایج بهتری برسیم.

مدیر شعبه قم مؤسسه خیریه دارالاکرام در بخش دیگری از گفت وگوی خود با اشاره به شرایط سخت چند ماه اخیر خاطرنشان کرد: این مؤسسه علاوه بر پرداخت بورسیه ماهیانه به خانواده های تحت پوشش اقدام به توزیع پک بهداشتی و کمک هزینه درمان نموده است بطوریکه درسه ماهه گذشته که به علت مشکلات پیش آمده دراثر شیوع ویروس کرونا و از بین رفتن اشتغال مادران احتیاج خانواده ها بیشتربه خدمات معیشتی بود در سه مرحله اقدام به توزیع کمک های مؤمنانه به ارزش ۴میلیارد و ۳۳۶ میلیون ریال کردیم.