تأکید آیت‌الله علوی‌گرگانی بر کمک به محرومان و ایتام جامعه

به گزارش خبرگزاری ها از قم، آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل(ع) که در دفتر معظم له برگزار شد،اظهار داشت:فعالیت این موسسه شایسته تقدیر است و اینکه در جامعه افراد بی‌سرپرست را تحت پوشش قرار می‌دهید عمل بسیار خوبی است.

وی افزود: پیامبر(ص)فرزندی را به سرپرستی پذیرفته بودند و پس از مدتی این فرزند فوت کرد که رسول خدا گریه و بی‌تابی کردند، این موضوع نشان‌دهنده رافت و عطوفت رسول خدا بود.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد:باید تلاش شود با پیروی از مکتب اهل‌بیت(ع) و پیامبر(ص) درزمینهٔ سرپرستی افراد بی‌سرپرست اهتمام داشته باشیم، دنیا محل گذر است و موضوعی که باقی می‌ماند آخرت است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به حدیثی از رسول خدا ادامه داد:هنگامی‌که انسان از دنیا می‌رود نخستین موضوعی که وجود دارد و موردتوجه است این‌که مردم درباره وی چه چیزی می‌گویند.

آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کرد:عمل ما درگرو کار مردم است و باید به این موضوع توجه کنیم مردم چه چیزی درباره ما می‌گویند چون تعریف ما از خودمان مؤثر نیست.

وی با اشاره به اهمیت خدمت به نیازمندان و ایتام جامعه افزود:فعالیت این موسسه بسیار مهم است چون در راستای ساماندهی افراد بی‌سرپرست است و باید در کار خود دلسرد نشوید چون برخی سنگ‌اندازی کرده و تهمت می‌زنند ولی باپشتکار به فعالیت خود ادامه دهید.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)خاطرنشان کرد:دهن مردم بسته نمی شود و هرکاری که انجام دهید حرف زده می شود، هیچ موضوعی شما را از کارتان بازندارد و هدف خود را برای خدا انجام دهید … (کل خبر درخبرگزاری ها روزشنبه)